Anglia Ciekawa Sprawa Londyn Polish News 24 PolishNews24

„Freedom Day” w Anglii

Od dzisiaj – 19 lipca 2021 ograniczenia wprowadzone w Anglii z powodu Covid-19 zostały zniesione.
Rząd Borysa Johnsona zdecydował się na wychodzenie z restrykcji zgodnie z wcześniej przyjętym planem, o którym pisaliśmy w artykule w portalu PolishNews24.com pt. „ Mapa drogowa wychodzenia z lockdownu na Wyspach”.

Od 19 lipca 2021 w Anglii nie ma już ograniczeń co do liczby osób, które mogą się spotkać wewnątrz i na zewnątrz, zniesione zostały zasady dotyczące dystansu społecznego. Po raz pierwszy od marca 2020 swoją działalność mogą wznowić kluby nocne. Zniesione zostaną limity uczestników dla wszystkich miejsc i organizowanych w nich wydarzeń. Zakrywanie twarzy nie jest już wymagane przez prawo, chociaż tutaj warto podkreślić, że rząd w Londynie nadal „oczekuje i zaleca” je w zatłoczonych i zamkniętych pomieszczeniach.
Wśród firm , które zwróciły się do klientów o dalsze noszenie masek, pomimo zniesienia prawnego obowiązku, znaleźli się m.in operatorzy transportu publicznego, a także supermarkety.

Eksperci ostrzegają, że znoszenie restrykcji w chwili kiedy w Wielkiej Brytanii znów rośnie liczba zachorowań, może mieć fatalne konsekwencje. Tylko wczoraj odnotowana, dzienna liczba przypadków zachorowań na COVID-19 w Wielkiej Brytanii wyniosła 48 161.

W chwili ogłaszania dnia wolności (ang. freedom day) i znoszenia restrykcji covidowych Premier Boris Johnson i dwaj inni członkowie jego rządu zostali skierowani na kwarantannę.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!