Anglia Polish News 24 PolishNews24 Warto wiedzieć Wiadomości Wielka Brytania Wolny czas

Eksperci z uwagą obserwują sytuację w Wielkiej Brytanii

Eksperci z uwagą obserwują zmieniającą się sytuację pandemiczną w Wielkiej Brytanii.
Wzrosty liczby zachorowań odnotowywane w ostatnim czasie na Wyspach ( wg danych z wczoraj – 27 czerwca 2021, koronawirusa zdiagnozowano u 14 876 osób), sprawiają, że rządy kolejnych krajów zastanawiają się nad wprowadzeniem dodatkowych ograniczeń dla osób podróżujących z Wielkiej Brytanii.
Przykładem takich działań jest chociażby kawarantanna dla osób przybywających do Polski z UK niedawno wprowadzona przez polski rząd, o której, pisaliśmy w artykule portalu PolishNews24.com pt. „Osoby w pełni zaszczepione zwolnione z kwarantanny po przyjeździe do Polski z Wielkiej Brytanii”.

Według najnowszych doniesień kwarantanne wprowadzi także Portugalia. Osoby udające się do Portugalii będą zobligowane do przedstawienia potwierdzenia o pełnym zaszczepieniu przeciw COVID-19. W przypadku braku takiego zaszczepienia trzeba będzie odbyć 14 dniowa kwarantanne.
Hongkong właśnie zdecydował o tymczasowym zakazie lotów z Wielkiej Brytanii od 1 lipca 2021.

Po dodaniu Malty do zielonej listy krajów przez Wielką Brytanię, rząd Malty ogłosił, że będzie wymagać od podróżujących z tego kierunku zaświadczenia o pełnym zaszczepieniu. Osoby niezaszczepione będą kierowane na kwarantanne.

Zmieniające się jak w kalejdoskopie przepisy, obostrzenia, wytyczne, to wszystko sprawia, że planowanie tegorocznych wakacji z Wielkiej Brytanii to po prostu koszmar dla Brytyjczyków. Problem ten dotyczy oczywiście wielu Polaków mieszkających i pracujących w Zjednoczonym Królestwie. Jak wiadomo okres wakacyjny tradycyjnie był okazją do urlopu nad Wisłą, odwiedzenia rodziny i znajomych. W tym roku niestety wyjazd do Polski nie jest taką oczywistą oczywistością jak w poprzednich latach przed pandemią COVID-19, kiedy to by pojechać na wakacje wystarczyło kupić bilet.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!