Ciekawa Sprawa Ciekawostki Europa Grecja Polish News 24 PolishNews24

Grecja finansowo zachęci młodych obywateli do szczepienia

Władze Grecji postanowiły zachęcić młodych obywateli do zaszczepienia się przeciw COVID-19.
Argumentem w rozmowie ma być gratyfikacja finansowa w kwocie 150 EURO, dla każdej osoby młodej w wieku poniżej 26 lat , która zdecyduje się na szczepienie.
Od 15 lipca obywatele Grecji w wieku poniżej 26 lat będą mogli ubiegać się o środki na karcie – tzw. „kartcie wolności” – po otrzymaniu pierwszej dawki szczepionki.
Informacje o nowym rozwiązaniu mającym zachęcić do szczepień młodych Greków przekazał premier Grecji Kyriakos Mitsotakis.
”Ta karta nie będzie wszędzie akceptowana. Będzie on ukierunkowany na konkretne działania” – powiedział premier Grecji Kyriakos Pierrakakis. 150 euro będzie można wykorzystać na bilety lotnicze, promowe i kolejowe, wynajem samochodów, kempingi, zakwaterowanie wakacyjne i inne usługi turystyczne. Będzie również obowiązywać w kinach, teatrach, przedstawieniach muzycznych, muzeach i stanowiskach archeologicznych.
Grecja stopniowo łagodzi obostrzenia wprowadzone z powodu pandemii, ale jednocześnie jak inne kraje zdaje sobie sprawę z ryzyka związanego z rozwojem nowego wariantu Delta.
Czy ta forma motywacji się sprawdzi wśród greckiej młodzieży? Przekonamy się już niebawem ilu młodych Greków zdecyduje się skusić na propozycje rządzących.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!