PolishNews24 Polska Warto wiedzieć Wielka Brytania

Co dalej z lotami do Polski z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej?

Zakaz lotów z Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej do Polski najprawdopodobniej zostanie przedłużony do 13 stycznia. Tak wynika z informacji zamieszczonych w projekcie nowego rozporządzenia rządu, o którym poinformowała dziś PAP.

Jak informowaliśmy w portalu PolishNews24.com w artykule pt.” Loty z Wielkiej Brytanii do Polski wstrzymane do 6 stycznia”, w okresie od 22 grudnia do 6 stycznia obowiązuje zakaz lądowania w Polsce samolotów z lotnisk położonych na terytorium Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

W chwili wprowadzania aktualnie obowiązującego rozporządzania zapowiadano, że sytuacja będzie monitorowana i oceniana przez ekspertów, a na tej podstawie podejmowane będą stosowne decyzje o zniesieniu zakazu lub o jego przedłużeniu.

W ostatnich dniach sytuacja pandemiczna w Wielkiej Brytanii rozwija się bardzo dynamicznie, z dnia na dzień wzrasta liczba zachorowań. W ostatnim obliniowanym raporcie na oficjalnych stronach brytyjskiego rządu przeczytać możemy o 58 784 nowych,potwierdzonych przypadkach zachorowań na COVID-19. W ciągu ostatnich siedmiu dni w Wielkiej Brytanii odnotowano w sumie 383 834 nowych zachorowań i aż 4278 zgonów z powodu wirusa.
Sytuacja stała się na tyle poważna, że wczoraj brytyjski rząd zdecydował się na wprowadzenie kolejnego lockdownu.

Przeczytaj także:
Stay at home! Anglia z trzecim lockdownem


Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!