PolishNews24 Manchester

Anglia przygotowuje się do koronacji Króla Karola III. Podano datę

Anglia przygotowuje się do koronacji króla Karola III. Odbędzie się ona 6 maja w sobotę, a Anglicy będą mieli okazję świętować aż do poniedziałku 8 maja, który to dzień będzie dniem wolnym od pracy w calej Wielkiej Brytanii.

Source: twitter.com/RoyalFamily

Informacje o przygotowaniach i planowanym przebiegu obchodów znaleźć można m.in na stronie www.royal.uk

Koronacja, co nie jest zaskoczeniem, odbędzie się w Opactwie Westminster.

Religijną część uroczystości poprowadzi arcybiskup Cantenbury Justin Welby, a rozpocznie się ona o godzinie 11.15 czasu londynskiego.

Spodziewany jest przejazd orszaku królewskiego z Pałacu Buckingham do katedy. Król wraz z małżonką Camillą mają przemieszczać się karetą.

Koronacja składać się będzie z takich elementów jak uznanie, kiedy to arcybiskup uznaje nowego monarchę „niewątpliwym królem”. Po nim nastąpi koronacja, w czasie której Król zobowiąze się do rządów prawa, w duchu sprawiedliwości i miłosierdzia, a także roztaczać opiekę nad kościołem anglikańskim. Następnie zostanie namaszczony świętym olejem. Po tym obrzędzie zasiadajacy na tronie Król otrzyma koronę, pierścień, królewskie jabłko i laskę. Wcześniej zostanie ubrany w królewskie szaty. Ten element ceremonii nosi nazwę inwestytury, po której nastąpi złożenie hołdu nowemu monarsze. Jego prawą dłoń ucalują arcybiskup Cantenbury i książę Walii.

W niedzielę na zamku Windsor odbędzie się specjalny koncert z udziałem gwiazd światowej muzyki. Darmowe bilety na to wydarzenie będzie można otrzymać za pośrednictwem BBC.

W poniedziałek przewidziano liczne kwesty na rzecz potrzebujących. Dzień ten określa się mianem dnia dobroczynności i jak wcześniej pisaliśmy, będzie dniem wolnym od pracy.

Przeczytaj także w PolishNews24
Proklamacja Karola III w St James’s Palace w Londynie
Proklamacja nowego Króla Wielkiej Brytanii Karola III w Manchesterze
Książę Karol nowym Królem Wielkiej Brytanii

Zdjęcie by: PolishNews24

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us:

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *