Londyn

Proklamacja Karola III w St James’s Palace w Londynie

Z chwilą śmierci Królowej Elżbiety II, Książę Karol, jako jej najstarszy syn i prawowity następca tronu, zgodnie z zasadami panującymi w brytyjskiej rodzinie królewskiej, został nowym Królem.

Według tradycji i zwyczajów obowiązujących w Wielkiej Brytanii, w ciągu jednego dnia od śmierci władcy, zbiera się Rada Akcesyjna ( ang. the Accession Council), której zadaniem jest oficjalne ogłoszenie – proklamowanie nowego następcy brytyjskiego tronu.

Tak tez się się stało dzisiaj przed południem w Londynie.

Source: https://twitter.com/RoyalFamily

W trakcie dzisiejszej ceremonii w Londynie w St James’s Palace, nowy Król – Karol III, został oficjalnie proklamowany przez Radę na nowego Monarchę Zjednoczonego Królestwa.

Król Karol III potwierdził objecie tronu ogłaszając to przed zgromadzonymi na ceremonii, a także podpisując dokument stwierdzający fakt objęcia tronu.

W wygłoszonym przemówieniu nawiązał do wieloletnich rządów swojej matki Królowej Elżbiety II, podkreślając jej zasługi, przykład służby pełnej poświecenia z jakim przez lata sprawowała władzę dla dobra całego Zjednoczonego Królestwa.

W trakcie ceremonii, Karol III potwierdził, że dzień pogrzebu jego zmarłej matki Królowej Elżbiety II, będzie dniem wolnym w całej Wielkiej Brytanii.

W dzisiejszej ceremonii brali udział m.in byli premierzy Wielkiej Brytanii, przedstawiciele rodziny królewskiej z Księciem Wiliamem i żoną Króla Karola III Kamilą, przedstawicie Kościoła Anglikańskiego, przedstawiciele krajów wchodzących w skład tzw. Wspólnota Narodów (ang. The Commonwealth).

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!