Polska Wiadomości

18 lat od śmierci Jana Pawła II

Mija 18 lat od śmierci Jana Pawła II. Papież, Polak, Jan Paweł II zmarł 2 kwietnia 2005 roku w Watykanie o godzinie 21;37.

Urodzony w Wadowicach w 18 maja 1920 roku Karol Wojtyła, uważany jest za jedną z najwybitniejszych osobowości XX wieku w Polsce na świecie. Wybrany jako pierwszy Papież nie pochodzący z Włoch po 455 latach, przez 26 lat miedzy 1978-2005 sprawował najwyższy urząd w kościele katolickim. Pontyfikat papieża Polaka przypadł w czasach, kiedy w Polsce następowały dziejowe zmiany transformacji polityczno -społecznej. Zmieniał się ustrój, władza, zmienił się wreszcie model gospodarczy. Symbolem pontyfikatu Jana Pawła II były liczne pielgrzymki. Łącznie odwiedził blisko 120 krajów. Był niestrudzonym poszukiwaczem ekumenizmu – pojednania miedzy rożnymi religiami. Dla wielu Polaków stal się symbolem. Swego czasu mówiono nawet o tzw. „ pokoleniu JP2”.

Pomnik papieża w Wadowicach. Photo by: PolishNews24

Dla uczczenia św. Jana Pawła II w wielu miastach w Polsce zorganizowano marsze papieskie.
W Wadowicach – mieście Karola Wojtyły odbył się specjalny koncert upamiętniający zatytułowany „Nie zastąpi Ciebie nikt – wspomnienie św. Jana Pawła II w rocznicę śmierci”.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: