PolishNews24 Warto wiedzieć Wiadomości Wielka Brytania

Zapowiada się bardzo ruchliwy weekend na brytyjskich drogach i lotniskach


To może być najbardziej ruchliwy weekend na brytyjskich drogach i w portach lotniczych. W związku z rozpoczynającą się właśnie przerwą szkolną, brytyjskie służby drogowe i lotniskowe spodziewają się największego natężenia ruchu od początku pandemii.

RAC wydał ostrzeżenie o możliwości wystąpienia korków na autostradach i głównych drogach na Wyspach. Szacuje się, że od piątku do niedzieli brytyjskimi drogami może przejechać blisko 18 mln samochodów, przy czym najbardziej ruchliwym dniem będzie sobota.

„Główne trasy do wakacyjnych miejsc zaczną się zapychać… Kierowcy mogą pokonać najgorsze korki starannie planując czas swojej podróży. Wczesny start jest zawsze najlepszy lub, w przypadku jego braku, jazda o zmierzchu, jeśli jest to wykonalna opcja”- mówi rzecznik RAC Rod Dennis.

Tymczasem pojawiły się już pierwsze problemy. W porcie lotniczym Gatwick linie EasyJet odwołały 14 lotów z powodu problemów informatycznych w programie odpraw.

Według danych analityków Cirium, od piątku do niedzieli z lotnisk w Wielkiej Brytanii wystartuje prawie 8000 samolotów, przy czym w piątek odnotowuje się największą liczbę zaplanowanych odlotów od marca 2020 r.

Problemy nie omijają również tych, którzy chcą przeprawić się do Europy przez port w Dover. Już teraz opóźnienia wynoszą trzy godziny. Władze portu zalecają zaopatrzenie się przez pasażerów w zapasy żywności i wody spodziewając się „bardzo pracowitego tygodnia” .

Nie jest to dobra wiadomość chociażby dla kibiców Liverpoolu zmierzających na sobotni finał Ligi Mistrzów w Paryżu.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: