Polish News 24 Polska

“Zagraniczne wakacje Polaków 2022” – najnowszy raport PIT

Polska Izba Turystyczna ( PIT) przy współpracy z partnerami – wiodącymi na polskim rynku multi operatorami turystycznymi takimi jak Wakacje.pl , Travel.pl, Fly.pl opracowała raport przedstawiający trendy w polskiej turystyce wyjazdowej. Uwzględnia on dane dotyczące turystyki zorganizowanej przez biura podróży i sprzedawanych przez wymienionych wyżej „multi- agentów turystycznych”.

Z raportu wynika, że najbardziej ulubionym kierunkiem wybieranym przez Polaków jest Turcja. Na kolejnych miejscach znalazły się Grecja, Bułgaria i Egipt.
W pierwszej dziesiątce znalazły się także takie destynacje jak Hiszpania, Tunezja, Albania, Chorwacja, Polska i Cypr.

Raport zwraca uwagę na to, że ruch turystyczny w sezonie letnim 2022 wzrósł o 27% w porównaniu do analogicznego okresu poprzedniego roku.
Jak podkreślają autorzy raportu, odnotowano wzrost pomimo kilku czynników, które niekorzystnie wpływały na turystykę – mowa m.in. o wydarzeniach na Ukrainie, wzroście inflacji czy cen paliw.

Z publikacji wynika, ze nadal najpopularniejsza środkiem transportu jaki wybierają Polacy jest samolot. Na wakacje zdecydowało się polecieć aż 95,3% klientów biur podroży.

Co jeszcze wynika z raportu?
Turyści z Polski najczesciej rezerwują pobyty 7-8 dniowe ( 73,1%), preferują oferty typu all inclusive – 84% udających się na wypoczynek wybrało tą formułę spędzania pobytu, Polacy wybierają pobyty w hotelach cztero i pięciogwiazdkowych (dokonano w nich 80% rezerwacji).

Peny raport z bardziej szczegółowymi danymi znaleźć można na stronach Polskiej Izby Turystycznej.

Źródło informacji: Polska Izba Turystyczna

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: