Kultura Manchester PolishNews24 Polonia Warto wiedzieć Wolny czas

Wyjątkowa wystawa w Polskim Centrum 'Wilno’ w Manchesterze

5 Listopada o godzinie 19:00 w Polskim Centrum 'Wilno’ w Manchesterze, odbędzie się otwarcie wystawy przedstawiającej różnorodne prace plastyczne – rysunki, grafiki, plakaty, ilustracje, interaktywną książkę obrazkową, animacje oraz obiekty przestrzenne i multimedialne.

Będzie to pierwsza polska wystawa w tym mieście promująca rodaków -artystów. Widzowie będą mogli zobaczyć prace autorów reprezentujących różne dziedziny sztuki. Nie zabraknie rysunków, obrazów, ilustracji jak i przygotowanych instalacji przestrzennych.

Każdy z prezentujących na wystawie swoje dzieła artystów, ma na swoim koncie wystawy światowe, między innymi w Tokio, Berlinie, Londynie i Moskwie – powiedziała w rozmowie z portalem PolishNews24.com Pani Kamila Kasperowicz, współorganizatorka wydarzenia, artysta grafik, na co dzień mieszkająca w Manchesterze.
Pomysł na wystawę narodził się z rozmowy o potrzebie stworzenia „czegoś wyjątkowego” w dobie ograniczeń i niepewności jaka nas dotyka.
Projekt, którego finalizacja zajęła prawie rok, ma na celu pokazanie ludziom, że sztuka jest poza granicami, wirusami i rzeczami, które sprawiają wrażenie, jakby nas dzieliły: sztuka jest czymś, co jednoczy.

Zostałam zaproszona do wzięcia udziału w tym międzynarodowym projekcie badawczym z artystami z Polski. Założeniem projektu, było stworzenie prac pokazujących brak granic. Rozmowy między nami przeprowadzane były jedynie online, ale mimo tego udało nam się stworzył coś razem. Pomagając jednoczyć ludzi ponad separacją, którą czasami odczuwa się na świecie – dodaje Pani Kamila.

Portal PolishNews24.com postanowił objąć wydarzenie patronatem medialnym.

Zachęcamy do wizyty w Polskim klubie 'Wilno’ Manchester i osobistego zwiedzenia ekspozycji, która jak mówi nam organizatorka -została stworzona, aby zaciekawić i zainspirować.Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!