PolishNews24 Polityka Polska Wybory Prezydenckie 2020

Wybory w Polsce. Kto zyskuje, a kto traci w sondażach?

Z badania przeprowadzonego przez Kantar w maju, aktualnie urzędujący prezydent Andrzej Duda w zbliżających się wyborach, uzyskałby 39 procent głosów. W stosunku do poprzedniego badania, to spadek aż o 20% z 59%. 
Na drugiej pozycji znalazł się nowy kandydat PO Rafał Trzaskowski z 18% głosami poparcia. Na trzecim miejscu Szymon Hołownia z 15%. Wyjątkowo dobry wynik notuje w sondażach Krzysztof Bosak, na którego według przeprowadzonego sondażu zagłosowałoby 8% osób. 
Inni znani kandydaci w wyborach uzyskali następujące wyniki:  Władysław Kosiniak -Kamysz (3%)I kandydat lewicy Robert Biedroń (2%),Marek Jakubiak 2% poparcia. 
12 % nadal nie ma zdania na kogo oddać głos. 
Można przypuszczać, że na wynik badania preferencji wyborczych Polaków, miała wpływ zmiana terminów wyborów. 
Realnie w czasie pandemii bardziej wyborcy koncentrowaliby się na sprawach związanych z codziennym życiem i poradzeniem sobie z COVID-19, niż na pójściu do urn. 
Wybory w późniejszym terminie oznaczają wyższą frekwencje, a co za tym idzie bardziej zróżnicowany wynik głosowania na poszczególnych kandydatów. 
Ważne wydaje się tez wejście do gry nowego kandydata. Na scenie wyborczej pojawił się Rafał Trzaskowskim, który wg komentatorów dał impuls dla wyborców i zmieni obraz i dynamikę prowadzonej przez sztab PO kampanii. 
Sondaże sondażami, ale nadal nie znamy daty nowego glosowania. Przypomnijmy, że pierwotnie wybory miały odbyć się 10 maja, jednak z powodu pandemii koronawirusa nie doszły do skutku. Nowy zakładany termin to najprawdopodobniej czerwiec lub lipiec. Bez wątpienia będą to wybory, które będziemy pamiętać jak żadne inne, które na długo zapiszą się na kartach historii Polski.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!