Anglia Wiadomości

Wybory lokalne w Anglii i Walii

Dzisiaj w Anglii i Walii odbywają się wybory do władz lokalnych. Po głosowaniu i policzeniu wszystkich głosów, wiadomo będzie kto zostanie m.in. nowym burmistrzem czy lokalnym radnym.

W wyborach tych mogą glosować osoby, które posiadają czynne prawo wyborcze, są pełnoletnie i zarejestrowane – w wyborach trzeba było zarejestrować się do dnia 16 kwietnia br.

Oprócz mieszkańców Anglii, glosować mogą również m.in. osoby z Unii Europejskiej posiadające prawo pobytu w Wielkiej Brytanii w ramach statusu przyznawanego na podstawie tzw. „ EU Settlement Scheme”.

W praktyce oznacza to, że Polacy zamieszkujący w Wielkiej Brytanii posiadający odpowiedni status ( ang. „pre-settled status” , lub „settled status”) i zarejestrowani do głosowania mogą zagłosować dzisiaj, na lokalnych kandydatów w Anglii i Walii.

Głosować można osobiście, on-linie, korespondencyjnie lub poprzez nominowanie osoby do oddania głosu. Przed wyborami komunikowano bardzo istotną kwestię, a mianowicie konieczność posiadania odpowiedniego dokumentu ( ID) ze zdjęciem, potwierdzającego tożsamość. Dokumentem takim może być np. paszport lub prawo jazdy.

Więcej praktycznych informacji na temat odbywających się dzisiaj wyborów znaleźć można na stronie The Electoral Commision. Możemy tam sprawdzić wszystkie najważniejsze kwestie dotyczące wyborów, m.in. gdzie znajduje się nasz lokal wyborczy. W specjalnej wyszukiwarce wystarczy wpisać kod pocztowy, by poznać miejsce gdzie powinniśmy się udać aby zagłosować.

Lokale wyborcze w dzisiejszych wyborach w Anglii i Walii otarte będą od godz. 7 rano do 10 wieczór.

Photo by: PolishNews24

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: