Warto wiedzieć Zdrowie i Uroda

Wszystko o przedłużaniu rzęs

Przedłużanie rzęs to zabieg, który zapewnia piękne spojrzenie na wiele tygodni. Metoda przedłużania sprawia, że rzęsy wyglądają bardzo kobieco, są gęste i długie, ale nie są przesadnie. Zabieg polega na bardzo precyzyjnym doklejeniu do każdej naturalnej -rzęsy syntetycznej (lub kilku w przypadku 2D ,3D itp) za pomocą specjalnego, bezpiecznego i hypoalergicznego kleju. Profesjonalnie przedłużone rzęsy utrzymują się ok. 2 miesiące (cykl życia prawdziwej rzęsy aż do wypadnięcia trwa ok.90 dni), dają efekt otwartych oczu, co szczególnie jest ważne w przypadku opadającej powieki. Aby rzęsy dłużej pozostały gęste i długie, trzeba je systematycznie uzupełniać co około 3-4 tygodnie.

Ze względu na efekt, jaki chcemy osiągnąć, możemy wybierać spośród kilku metod przedłużania rzęs. Metodą 1 : 1 uzyskamy bardzo naturalny efekt. Natomiast wybierając metodę objętościową, możemy zagęścić rzęsy kępkami ”włosków”, dowolnie dostosowując do swoich potrzeb efekt zagęszczenia. Są to tak zwane rzęsy 2D aż do 10D. Wszystkie dają cudowne efekty i wyglądają świetnie.
Moje klientki były często zaczepiane na ulicy czy sklepie z uwagą, że maja piękne ”swoje” rzęsy. Obserwator zatem nie zdawał sobie sprawy, że rzęsy są przedłużone sztucznie, co dowodzi o ich naturalnym wyglądzie.
Proszę się zatem nie obawiać sztucznego wyglądu, gdyż zapewniam, że nigdy profesjonalnie przedłużone nie będą tak wyglądać. Nie ma obaw, że rzęsy kładzione metodą objętościową będą obciążać naturalne rzęsy, gdyż czym większa wolumetria, tym rzęsy doczepiane są cieńsze, a co za tym idzie lżejsze.
Czas zabiegu to około 1,5 – 2 godzin, a uzupełniania 40-60 minut. Koszt przedłużania rzęs zależy od metody. W moim salonie waha się pomiędzy 30-60 funtów. A uzupełnienie około 20-45 funtów.

Przedłużanie rzęs – jak dbać o sztuczne rzęsy po zabiegu?

Sztuczne rzęsy, tak jak nasze naturalne, są bardzo delikatne, dlatego aby przedłużanie przyniosło długotrwałe efekty, musimy przestrzegać kilku prostych reguł. Najważniejsze dla trwałości stylizacji jest pierwsze 48 godzin po zabiegu.
To wtedy dochodzi do wiązania  się kleju, dlatego nie należy korzystać z sauny, basenu, brać długich, gorących kąpieli w wannie – kontakt z wodą lub parą wodną może sprawić, że rzęsy skleją się w kępki, lub zwyczajnie odpadną.
Jeśli lubisz spać wtulona w poduszkę, zrób wyjątek –  spanie z twarzą w poduszce może doprowadzić do odkształcenia się rzęs.
Zapomnij o ich malowaniu – wystarczy przeczesanie ich specjalną szczoteczką, aby usunąć puder czy osypany cień z powiek.
Przy demakijażu musisz być szczególnie ostrożna – nie używaj płynów i żeli na bazie olejów – rozpuszczają klej do rzęs.
Można stosować specjalnie do tego przeznaczony płyn do demakijażu bez związków oleistych. Odżywka Revitalsh do rzęs jest również bezpieczna,gdyż nie wpływa na klej, a odżywia nam rzęsy.

Przeciwwskazaniem do przedłużania rzęs są:

-alergia na klej
-stany zapalne oczu
-zespół suchego oka
-brak rzęs

Nie da się ukryć, że przedłużanie rzęs w dużej mierze upraszcza nam życie. Na jakiś czas możemy zapomnieć o mascarze, zyskując dla siebie więcej czasu rano. To genialny wynalazek na lato i na wakacyjne wyjazdy, a niektóre z nas w ogóle przestają się malować, bo sztuczne rzęsy dają komfort, jakiego nigdy nie zapewni zwykły tusz do rzęs.

Przedłużanie rzęs niszczy naturalne rzęsy?

Zdania w tej kwestii są podzielone, a jedyna sensowna odpowiedź brzmi: to zależy od tego, w jaki sposób został wykonany zabieg, jakich materiałów użyto w trakcie procedury – a także od indywidualnych reakcji organizmu na niewątpliwie obce ciało, jakim są sztuczne rzęsy (zarówno te syntetyczne, jak i pochodzenia zwierzęcego), oraz klej, którym się je mocuje. Nie bez znaczenia jest też to, w jaki sposób dbamy o sztuczne rzęsy oraz skórę wokół oczu.

Czy przedłużanie rzęs może szkodzić naturalnym włoskom?

Często to zwyczajne złudzenie optyczne. Różnica między naturalnymi rzęsami, a tymi doczepianymi jest tak duża, że często pod ich zdjęciu wydaje nam się, jakbyśmy wcale nie miały własnych rzęs. Stąd wrażenie, że ich stan uległ pogorszeniu. Jeśli nie zdejmujemy rzęs w gabinecie, sztuczne włoski z czasem stopniowo wypadają, przez co również wydaje nam się, że nasze naturalne rzęsy się przerzedziły.
W gruncie rzeczy jest to jednak tylko złudzenie. Dobrze wykonany zabieg przedłużania rzęs nie powoduje większych ubytków w gęstości i nie pogarsza jakości tych naturalnych. Wszystko zależy jednak od tego, jak pielęgnujemy nasz nowy nabytek.

Czego unikać?

1. Unikaj pocierania oczu ręką i wacikiem. Zmywając makijaż unikaj stosowania produktów na bazie oleju (mogą rozpuszczać klej) i staraj się w ogóle nie dotykać rzęs bez potrzeby. Zamiast tego czeszemy codziennie suchą szczoteczką. Uważaj też na zbyt ciężkie kremy pod oczy, gdyż mrugając zbieramy krem rzęsami, które mogą się wcześniej odkleić.

2. Nie używaj tuszu na przedłużane rzęsy. Po zabiegu są wystarczająco ciemne. Jeśli używasz mascary tylko pamiętaj- unikaj wodoodpornej.
 
3.Unikaj spania na brzuchu- to może uszkodzić rzęsy.

4. Unikaj moczenia rzęs zaraz po zabiegu. Przynajmniej przez 48 godzin nie funduj im kąpieli i staraj się unikać zaparowanych miejsc.
Oczywiście możesz wziąć prysznic – pamiętaj tylko, by uważać na rzęsy.

Przedłużanie – jakie rzęsy wybrać?

Do zabiegu zagęszczania i przedłużenia naturalnej linii rzęs stosuje się:

1.Rzęsy syntetyczne – są najmniej elastyczne. Mogą się łatwiej uszkadzać podczas rozczesywania, tuszowania czy zmywania makijażu. Ich kształt jest bardziej regularny niż w przypadku rzęs jedwabnych czy z norek.Wielkim plusem rzęs syntetycznych jest to, że nie uczulają tak, jak naturalne włoski.
Są też najtańszą opcją, dzięki czemu zabiegi z ich zastosowaniem są zdecydowanie mniej kosztowne.

2.Rzęsy jedwabne –wykonywane są z protein naturalnego jedwabiu z domieszką syntetyczną. Dzięki temu zyskują na delikatności.
Mniej obciążają naturalne rzęsy (można zamocować ich większą liczbę na jednym włosku), mogą się jednak gnieść podczas snu, dlatego rano warto rozczesywać je specjalnym grzebyczkiem. Jedwabne włoski są odporne nawet na kąpiele w basenie. Ponadto poleca się je osobom noszącym soczewki kontaktowe.

3.Rzęsy z futra norek syberyjskich – zdecydowanie najlżejsze spośród wymienionych, pozwalają na ekstremalne zagęszczenie, gdyż najmniej obciążają prawdziwe rzęsy. Długość każdej sztucznej rzęsy różni się nieco, dzięki czemu po doklejeniu wyglądają bardzo naturalnie.
Mogą jednak uczulać i są pozyskiwane z futer zwierząt, co może przeszkadzać wegetarianom i weganom. Mają też znacznie wyższą cenę niż rzęsy syntetyczne.I zabieg jest droższy.

I ważna uwaga. Nie polecam korzystania z „podejrzanie niskich ” promocji czy kuponów, gdyż w  wielu przypadkach tego typu „okazje” zachęcają do wybrania usług osób bez doświadczenia czy odpowiednich umiejętności.

Dorota Krygier
Beauty Salon Visage
www.gabinetmanchester.co.uk
07739660991

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!