Anglia Londyn PolishNews24 Wielka Brytania

Właściciel Chelsea Londyn objęty brytyjskimi sankcjami

Wielka Brytania zdecydowała się na wprowadzenie sanacji w związku inwazją Rosji na Ukrainę. Jak donosi brytyjski serwis BBC sankcje wprowadzane przez brytyjski rząd dotyczą zamrożenia aktywów należących do rosyjskich oligarchów, a także ograniczeń w podróżowaniu.

O tym jak dotkliwe w skutkach są dla najbogatszych Rosjan wprowadzane sankcje, przekonał się w w ostatnich dniach Roman Abramowicz – właściciel londyńskiego klubu Chelsea FC.

Po rosyjskiej inwazji na Ukrainę i zapowiedziach sankcji na osoby, które na przestrzeni lat współpracowały z Vladimirem Putinem i jego otoczeniem, Abramowicz zapowiadał sprzedaż klubu, który jest w jego poosiadaniu od 2003 roku. Na zakup londyńskiej drużyny rosyjski miliarder wydał 140 milionów funtów. Do sprzedaży klubu Chelsea w najbliższym czasie jednak nie dojdzie ponieważ decyzją brytyjskiego rządu, wszystkie aktywa Abramowicza w tym także klub Chelsea FC zostały zamrożone. Jak donoszą brytyjskie media kub będzie mógł dokończyć rozgrywki w lidze angielskiej. Wstrzymana została sprzedaż klubu, ale także sprzedaż biletów na nadchodzące mecze i w klubowym sklepie Chelsea Londyn. W tzw. okienku transferowym klub nie będzie mógł sprzedać do innych drużyn swoich zawodników, ani tez sprowadzić nowych graczy.

Na liście osób objętych sankcjami oprócz Romana Abramowicza znaleźli się m.in. Andrey Kostin – prezes banku VTB, Alexei Miller stojący na czele Gaspromu, czy rosyjski przedsiębiorca Oleg Deripaska.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!