Top

COVID-19 PolishNews24 Wiadomości Wielka Brytania

Wielka Brytania z najwyższym w Europie wskaźnikiem umieralności na COVID -19

Z przedstawionych wczoraj przez rząd w Londynie danych dotyczących pandemii wynika, że Wielka Brytania ma najwyższy w Europie wskaźnik umieralności na COVID -19.

Prezentując dzienny update, członek rządu Borysa Johnsona Dominic Raab przekazał dane, z których wynika, że ilość zgonów z powodu koronawirusa wynosi aż 29 427 osób.

Jednak z innych danych, przedstawionych przez Office of National Statisitic ( brytyjski odpowiednik polskiego Głównego Urzędu Statystycznego) wynika, że liczba ta jest wyższa i wynosi 32 375- jeśli do ogólnej liczby zgonów dodamy te ze Szkocji i Północnej Irlandii.

Wynik ten oznacza, że umieralność w Wielkiej Brytanii jest wyższa niż we Włoszech ( 29 315), czy Hiszpanii ( 25 613) dotychczas zgonów.

Nie brakuje głosów nawołujących do przeprowadzenia wnikliwej analizy przyjętych przez rząd kroków zapobiegawczych pandemii.

Krytycy rządzących podnoszą argument, że Wielka Brytania miała więcej czasu na poradzenie sobie z pandemia COVID 19 niż inne kraje w Europie, a i tak mimo to nie wprowadziła na czas kwarantanny, nie przeprowadziła wystarczająco dużo testów,  niewystarczająco zadbała o personel NHS, nie zapewniając im niezbędnych środków ochrony osobistej ( maski, rękawiczki ochronne, przyłbice, etc.).

Stawiane pytania dotyczą także podejścia rządu na pierwszym etapie rozprzestrzeniania sie wirusa na Wyspach.
Chodzi o koncepcje tzw. odporność stadnej.

Na dzień dziejszy faktem jest, że wynik umieralności jest nadal wysoki.
Oficjalnie potwierdzony wczoraj przez rząd wynik 693 zmarłych z powodu wirusa w szpitalach i domach opieki, nie napawa optymistycznie.

Wirus nie odpuścił i nadal może być groźny. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie zasad higieny, spolecznego dystansu, ograniczenie kontaktu według nadal obowiązującej zasady #stayhome. 

Like, share, follow PolishNews24

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Podoba ci się strona PolishNews24.com? Wyślij info do znajomych! Dzięki ;)