Ciekawostki PolishNews24 Unia Europejska Warto wiedzieć Wielka Brytania

Wielka Brytania: Ponad 81 tysięcy domen z rozszerzeniem .EU przeniesionych do statusu „ZAWIESZONE”.

Brexit sprawił, że wiele brytyjskich firm dotychczas korzystających z domeny z rozszerzeniem .EU, od 1 stycznia 2021r. ma niestety problem.
Jak donosi EURid ( firma wybrana przez Komisję Europejską do zarządzania procesem rejestracji domen .EU) ponad 81 tysięcy domen .EU, zarejestrowanych przez firmy i osoby fizyczne w Wielkiej Brytanii , z dniem 1 stycznia 2021 zostało przeniesionych do statusu „ZAWIESZONE”.

Nazwa domeny o statusie „ZAWIESZONA” oznacza, że nie może już ona obsługiwać usługi takiej jak strona internetowa czy poczta e-mail. Do dnia 31 marca 2021 r. domena taka może zostać przywrócona do normalnej funkcjonalności, jeśli dane rejestracyjne zostaną zaktualizowane w celu spełnienia kryteriów kwalifikacyjnych.
Dane rejestracyjne można aktualizować, wskazując podmiot prawnie zarejestrowany w jednym z kwalifikujących się państw członkowskich UE-27 lub EOG, lub aktualizując miejsce zamieszkania w państwie członkowskim UE-27 lub EOG, bądź udowadniając obywatelstwo państwa członkowskiego UE-27.

31 marca 2021 r. domeny z rozgrzeszeniem .EU, których brytyjscy właściciele nie dokonają wymaganych aktualizacji otrzymają status „WYCOFANE”.

Oczywiście firmy na Wyspach mogą szybko dokonać zakupu nowej domeny, przekierowując ruch na nowy adres, ale jak wiadomo wraz ze zmianą adresu internetowego pojawiają się takie kwestie jak: migracja poczty, optymalizacja SEO, czy zmiana danych w materiałach marketingowych.

To wszystko jest czasochłonne, a dwa wymaga nakładów finansowych.
O ile zakup nowej domeny wcale nie musi być kosztowny, to wszystkie późniejsze, wymienione wyżej czynności już zdecydowanie mogą wygenerować koszty dla firm.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!