Informacje Polish News 24 Polska Wiadomości

Wiadomości dnia w Polsce i na świecie


Polska
Rezygnacje w Radzie Medycznej

Z informacji podanych przez PAP i polskie media, 13 z 17 członków Rady Medycznej do spraw pandemii COVID-19 zdecydowało się dzisiaj złożyć rezygnacje. Rada jest organem doradczym Premiera RP w czasie trwającej pandemii koronawirusa. Na decyzje odchodzący z Rady Medycznej ekspertów miały mieć: „brak wpływu rekomendacji na realne działania”, a także na „wyczerpanie się dotychczasowej współpracy”.

Australia
Zamieszanie wokół występu Serba Novaka Djokowicza w turnieju Australian Open

W ostatnich dniach sporo słyszeliśmy o problemach wizowych Novaka Diokowicza w Australii.
Po decyzji o cofnięciu wizy dla Serba przez rząd Australii, zakwestionowanej przez australijski sąd, wszystko wskazywało na to, ze światowej sławy tenisista weźmie udział w rozpoczynającym się 17 stycznia turnieju na Antypodach. Jak się jednak okazało, wiza znów została cofnięta, a sprawa ponownie trafi do sadu. Decyzje o anulowaniu wizy podjął minister odpowiedzialny w rządzie premiera Scotta Morrison za sprawy imigracyjne Alex Hawke ( ang. Minister for Immigration, Citizenship, Migrant Services and Multicultural Aff​airs).
Sąd zdecyduje co dalej tej sprawie. Jeśli decyzja o cofnięciu wizy zostanie utrzymana, Serbowi będzie grozić deportacja, której konsekwencją może być kilkuletni zakaz wjazdu na teren Australii. Jeśli tak się stanie, tenisista nie tylko straci szanse udziału w tegorocznym turnieju, ale także w turniejach, które zostaną rozegrane w kolejnych latach.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!