Top

Kraków PolishNews24 Polska

Wandale w Krakowie niszczą zabytki

W grodzie Kraka dzieją się ostatnio dość niecodzienne rzeczy. Z powodu pandemii na ulicach ruch jakiś mniejszy, przyjezdnych, słynących z występów na rynku przez ograniczenia w lotach też jakoś mniej, więc miejscowi postanowili o się przypomnieć.Oczy ze zdziwienia przecierali Strażnicy Miejscy, gdy podczas patrolu, w godzinach porannych, na płycie krakowskiego rynku ujrzeli mężczyznę „czeszącego” lwa przed Wieżą Ratuszową. Lew słynie z bujnej grzywy, i u takiego prawdziwego pewnie było by co czesać (pod warunkiem, że by pozwolił), ale ten  płycie rynku, to lew kamienny, posąg, rzeźba – do tego pod ochroną konserwatora zabytków. 
Mężczyzna został ujęty. O zdarzeniu zawiadomiono konserwatora zabytków, a sprawcę przekazano w ręce krakowskiej Policji – powiedziała portalowi PolishNews24 rzeczniczka krakowskiej Straży Miejskiej Edyta Ćwiklik. 
Zapytany przez Strażników o motywy tak niecodziennego działania mężczyzna wyjaśnił, że dzień wcześniej oblał lwa rżącą substancją i wrócił by go wyczyścić.  Mężczyzna odpowie teraz za swój czyn. 
Niestety, to nie jedyne takie zdarzenie w ostatnim czasie.  Inny sprawca, przy użyciu młotka, zniszczył skarbonkę na płycie krakowskiego rynku – powiedziała Pani Rzecznik. 
No, cóż miejmy nadzieje, że to już ostatnie tego typu zajścia. Najwidoczniej kwarantnana ujawniła głębokie pokłady pomysłowości wśród niektórych Krakowian.

Like, share, follow PolishNews24

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Podoba ci się strona PolishNews24.com? Wyślij info do znajomych! Dzięki ;)