PolishNews24 Warto wiedzieć Wolny czas

Walentynki święto zakochanych

Walentynki (ang. Valentine’s Day), lub jak kto woli święto zakochanych, to dzień, w którym zakochani składają sobie wyrazy miłości, obdarowując się kwiatami, słodyczami i symbolicznymi kartkami.

Jedni czekają na ten dzień z utęsknieniem, a inni po prostu nie chcą o nim słyszeć. Na przestrzeni wieków rozwijał się kult św. Walentego, a w czasach najnowszych stał się on symbolem jednego z bardziej popularnych świąt, które jest obchodzone w połowie lutego na całym świecie. Popularne walentynki mają tylu samo zwolenników co i przeciwników. Miłośnicy tego święta uważają je za fantastyczną okazję do okazania miłości swoim drugim połówkom. Przeciwnicy podnoszą argumenty, że dzień ten jest już tak komercyjny, że nie ma on nic wspólnego z prawdziwymi uczuciami.

Co wiemy o św Walentym, który stal się patronem dnia zakochanych?
Św. Walenty był biskupem w Terni pod Rzymem w czasach panowania Cesarza Klaudiusza II Gota. Jedna z legend głosi, iż sprzeciwił się on edyktowi cesarza, zakazującemu małżeństw, udzielając ich wbrew woli władcy, za co został ukarany i poniósł śmierć męczeńską.

Co by nie mówić, święto takie jak Walentynki jest potrzebne, bo skłania do tego, by w egoistycznym świecie skupić uwagę na drugiej osobie. Było by jeszcze piękniej, gdybyśmy do tego, by się prawdziwie kochać, nie potrzebowali specjalnych okazji.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: