.

W portalu PolishNews24.com znajdziesz wiadomości i ciekawostki z Polski i ze świata.

Szukaj

Gospodarka Polityka Unia Europejska Wiadomości Wielka Brytania

Unijny negocjator ds. Brexitu o negocjacjach

Przebywający w Polsce unijny negocjator do spraw Bexitu Michel Barnier odniósł się do rozpoczynających się w przyszłym tygodniu negocjacji dotyczących uregulowania zasad współpracy gospodarczej z Wielką Brytanią po opuszczeniu Unii Europejskiej. Jak powiedział będą one trudne i … krótkie. Dla Barniera kluczowe jest zapewnienie jedności wśród wszystkich państw członkowskich Wspólnoty.

Michel Barnier stoi na czele powstałej 16 listopada 2019 roku Grupy Zadaniowej ds. Stosunków ze Zjednoczonym Królestwem. Zespół wchodzi w skład struktur Sekretariatu Generalnego Komisji Europejskiej. Jego zastępczynią jest Clara Martinez Alberola.

Grupa podlega bezpośrednio przewodniczącej Komisji Ursuli von der Leyen. Zespół koordynuje “wszystkie prace Komisji w kwestiach strategicznych, operacyjnych, prawnych i finansowych związanych z wystąpieniem Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej, z pełnym poszanowaniem wytycznych Rady Europejskiej. Te prace obejmują negocjacje dotyczące przyszłych stosunków z Wielką Brytanią, wdrożenie umowy o wystąpieniu oraz przygotowanie Komisji na wypadek braku porozumienia”.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!