Polska Wiadomości

Tragedia w Szczyrku

Olbrzymia tragednia w Szczyrku na południu Polski.

W wyniku wybuchu gazu wczoraj w godzinach wieczornych gazu zawalił się trzykondygnacyjny budynek grzebiąc pod gruzami osmioosobową rodzinę, w tym czworo dzieci.

Całą noc trwała akcja ratunkowa prowadzona z nadzieją, że uda się mimo potężnych zniszczeń dotrzeć do żywych pod gruzami. Ratownikom przeszkadzały bardzo niekorzystne warunki atmosferyczne w nocy jak i rozmiar zniszczeń spowodowanych wybuchem.

„To bardzo trudna akcja. Nie pamiętam, żeby do tej pory wybuch gazu tak destrukcyjnie zburzył budynek” – powiedział w czwartek śląski komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbrygadier Jacek Kleszczewski.

Polska Spółka Gazownictwa poinformowała w nocy ze środy na czwartek, że „najbardziej prawdopodobną przyczyną katastrofy w Szczyrku w środę wieczorem było uszkodzenie gazociągu średniego ciśnienia podczas robót wykonywanych przez firmę AQUA System”. Powołano specjalną komisję, która ma ustalić przyczyny uszkodzenia rurociągu.

Prokuratura w Bielsku- Białej wszczęła śledztwo w sprawie z uwagi na wystąpienie „zdarzenia zagrażającego życiu i zdrowiu wielu osób oraz mieniu w wielkich rozmiarach” – przekazała rzecznik prokuratury w Bielsku -Białej Agnieszka Michulec.

Burmistrz Szczyrku zarządził żałobę.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!