Polish News 24 Warto wiedzieć Wiadomości Zdrowie

Rząd w Polsce wprowadza regionalne obostrzenia

Zakończyła się konferencja prasowa ministra zdrowia Adama Niedzielskiego dotycząca sytuacji epidemiologicznej w Polsce.
W związku ze wzrostem zachorowań na COVID-19,  rząd podjął decyzję o wprowadzeniu dodatkowych obostrzeń. Niektóre będą miały charakter regionalny.
W województwie warmińsko-  mazurskim, gdzie przyrost zachowań w ostatnim tygodniu jest najwyższy w skali całego kraju, wprowadzono powrót uczniów klas I-III szkół podstawowych do zdalnego nauczania, zamknięte będą wszystkie hotele. Wprowadzono również zakaz działalności kin, muzeów i teatrów.
W caym kraju wprowadza się od najbliższej soboty nakaz stosowania maseczek, tym samym wykluczając możliwość zakrywania twarzy kominami, przyłbicami czy hustami jako środki ochrony przed zarażeniem COVIDem.
Wszystkie osoby wracające z pobytu w Czechach czy na Słowacji będą zobowiązane do odbycia kwarantanny. Warunkiem zwolnienia z niej, będzie przedstawienie zaświadczenia o odbyciu szczepienia dwoma dawkami szczepionki dopuszczonej do szczepień na terenie Unii Europejskiej,  bądź też negatywnego wyniku testu w kierunku koronawirusa.

W portalu informacyjnym Polish News 24 przygotowujemy opracowania poświęcone pandemii w Polsce, bazując wyłącznie na sprawdzonych danych z oficjalnych źródeł.

Ciekawe wiadomości z Polski, Europy i świata znajdziesz w portalu informacyjnym PolishNews24. Obiektywnie i konkretnie.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!