PolishNews24 Londyn

Rząd w Londynie planuje nowe przepisy w sprawie sprzedaży gazu rozweselającego

Brytyjskie władze pracują obecnie nad nowymi przepisami zakazującymi sprzedaży podtlenku azotu – potocznie znanego jako gaz rozweselający.

Powodem takiej decyzji jest coraz powszechniejsze stosowanie tej substancji przez młodych ludzi w Wielkiej Brytanii. Jeśli nowe przepisy wejdą w życie w proponowanej formie, substancja ta będzie traktowana jako narkotyk.

Według oficjalnych statystyk rośnie liczba przyjęć do szpitali, których przyczyną jest właśnie podtlenek azotu. Osoby mieszkające w Wielkiej Brytanii pewnie wiele razy zauważyły porzucone na ulicy czy w parkach charakterystyczne, srebrne pojemniczki, w których sprzedawany jest gaz.

O szkodliwości i skutkach wynikających ze stosowania przez młode osoby w Wielkiej Brytanii, mówił ostatnio w wywiadzie dla stacji Sky News znany brytyjski polityk Michael Gove.

Lekarze ostrzegają, że niekontrolowane stosowanie gazu rozweselającego może prowadzić do poważnych konsekwencji jak np. omdlenia, uszkodzenia nerwów, a skrajnych przypadkach do śmierci.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: