Szukaj

Top

PolishNews24 Praca i Binzes Wielka Brytania

Rolls-Royce planuje stworzenie 6000 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii

Jak donosi SkyNews, Rolls-Royce stworzy 6000 miejsc pracy w Wielkiej Brytanii przy budowie 16 mini elektrowni jądrowych.

Firma liczy na dofinansowanie projektu ze strony rządu w Londynie w wysokości 217 mln funtów. Plan budowy ma zostać zrealizowany w ciągu 5 najbliższych lat. 80% elementów elektrowni miałoby być wytwarzanych w fabrykach w Midlands i północnej Anglii, a następnie w formie podzespołów wysyłanych do montażu w obiektach na terenie całego kraju. Plany Rolls-Royce’a, który w ostatnim czasie zredukował 9000 miejsc pracy w branży lotniczej, w tym około 2/3 w Wielkiej Brytanii, dają nadzieję na poprawę sytuacji na rynku pracy.
Projekt ma pomóc Wielkiej Brytanii w wywiązaniu się z zobowiązań dotyczących zerowej emisji dwutlenku węgla. Wraz z rozwojem technologii firma szacuje jej potencjał eksportowy na co najmniej 250 miliardów funtów do 2050 roku, co daje szansę na stworzenie kolejnych miejsc pracy. Grupa podpisała już w zeszłym tygodniu dwie nowe umowy, z amerykańskim gigantem energetycznym Exelon Generation i czeską firmą ČEZ, które rozważają możliwość wykorzystania reaktorów w ich elektrowniach.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!