Sport w Polish News 24

Reprezentacja Polski zmierzy się dzisiaj z Meksykiem

Za niespełna 3 godziny reprezentacja Polski zmierzy się z Meksykiem w meczu o …. wszystko.

Mistrzostwa Świata w Katarze zaskakują. W dzisiejszym meczu dwóch drużyn, z którymi wkrótce przyjdzie nam się zmierzyć, Argentyna przegrała z reprezentacją Arabii Saudyjskiej 1-2.

Nasi eksperci, już po losowaniu mundialowych grup, przewidywali lekki i przyjemny spacer naszej drużyny w drodze do ćwierćfinału. Po wygraniu z Meksykiem, ograniu Arabii Saudyjskiej, mecz z faworyzowaną Argentyną miał być – w założeniu meczem prawie że sparingowym, a wszystkie rozstrzygnięcia w naszej grupie miały zapaść już po dwóch kolejkach spotkań.

Tymczasem skazywana na “pożarcie” Arabia Saudyjska, z trzeba zdobytymi dzisiaj punktami, zajmuje pierwsze miejsce w grupie. Kolejny mecz Argentyny – z Meksykiem, to dla tej drużyny bój o utrzymanie się w walce o awans z grupy. By marzyć o ćwierćfinałach, zespół z Messim w składzie musi ten mecz wygrać.

Jeśli Arabia Saudyjska, w kolejnym meczu przynajmniej zremisuje z naszą reprezentacją, a Meksyk nie ulegnie Argentynie, to wielce prawdopodobne, że zagwarantuje sobie wyjście z grupy i dalszą grę w turnieju.
Przegrana Polski z Meksykiem w dzisiejszym meczu, może przesadzić więc o odpadnięciu z turnieju, bowiem na ostatni mecz z Argentyną, możemy patrzeć już tylko w kategoriach meczu o “pietruszkę” dwóch typowanych do dalszej gry zespołów.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: