Top

COVID-19 Świat Zdrowie

Raport na temat COVID-19

Na stronach brytyjskiego BBC opublikowano opracowanie, dotyczące rozprzestrzeniania się COVID-19 i obecnej sytuacji związanej z zachorowalnością w różnych rejonach świata.

Dane zebrane zostały z różnych źródeł zajmujących się problematyką.

Na świecie potwierdzono oficjalnie 8,5 mln zachorowań w 188 krajach. Z powodu COVID-19 zmarło ponad 460 tysięcy osób.

W drugiej połowie maja zaobserwowano gwałtowny wzrost zachorowań w Ameryce Łacińskiej. Ogniska choroby zaobserwowano w Brazylii, Peru, Chile, Meksyku i Ekwadorze. Brazylia stała się drugim krajem na świecie, po USA, w których liczba chorych przekroczyła milion osób.

Wzrosła zachorowalność również w Afryce, Azji i na Bliskim Wschodzie. Zagrożone są Pakistan i Indie. W Chinach doszło do wzrostu zakażeń w stolicy kraju, co urzędnicy utożsamiają z “europejskim szczepem” choroby, która miała dotrzeć poprzez dostawy na rynek spożywczy z Europy.

W Afryce największe ogniska odnotowały do tej pory Republika Południowej Afryki i Egipt. Obraz zachorowań na kontynencie może być niewymierny z uwagi na niski procent wykonywanych testów i zgłaszania zachorowań.

Największa liczba przypadków zachorowań, bo aż 2,2 mln osób oraz najwyższą liczbę zgonów mają Stany Zjednoczone, wyprzedzając Brazylię i Wielką Brytanię.

W Wielkiej Brytanii na COVID-19 zmarło ponad 42 tysiące osób, najwięcej w Europie. Kolejnym krajem z wysoką śmiertelnością są Włochy, dalej Hiszpania i Francja.

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *