Top

Ekologia Gospodarka Polska Wiadomości

Przekop Mierzei Wiślanej- brak odpowiedzi na odwołanie samorządu

Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w dalszym ciągu nie zajęła stanowiska w sprawie odwołania samorządu pomorskiego od decyzji środowiskowej dotyczącej budowy kanału żeglugowego przez Mierzeję Wiślaną.

Zdaniem GDOŚ odpowiedzi samorząd może spodziewać się pod koniec maja.

W odwołaniu skierowanym do GDOŚ 28 grudnia 2018 roku samorządowcy podważyli zapisy dokumentu zezwalającego na rozpoczęcie inwestycji. Podnoszą oni, że rozpoczęcie prac może znacząco negatywnie wpłynąć na środowisko, wskazując dodatkowo, że mogą “pojawić się też inne okoliczności, których nie przewidziano na etapie oceny oddziaływania na środowisko”. W ocenie samorządu w decyzji “brak również wskazania nadrzędnego celu publiczcnego, który uprawniałby inwestora do tego, by realizować przekop nawet ze szkodą dla obszarów Natura 2000”.

Tymczasem prace związane z przekopem Mierzei Wiślanej postępują. Zakończono etap wycinki drzew, wyłoniono w drodze przetargu wykonawcę pierwszego etapu prac. Projekt mimo licznych kontrowersji i wzmożonego zainteresowania urzędników Unii Europejskiej jest silnie popierany przez polski rząd i stale monitorowany przez ministerstwo gospodarki morskiej i żeglugi śródlądowej.

Like, share, follow PolishNews24

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Podoba ci się strona PolishNews24.com? Wyślij info do znajomych! Dzięki ;)