Gospodarka Polityka Wiadomości Wielka Brytania

Pomoc rządu dla brytyjskich przedsiębiorców

Rząd brytyjski przeznaczy 330 miliardów funtów pożyczek i 20 miliardów funtów z innych środków pomocowych na ochronę przedsiębiorstw w reakcji na skutki jakie wywołuje koronawirus.

Na wczorajszej konferencji prasowej Borys Johnson stwierdził, że rząd zrobi wszystko, aby wesprzeć brytyjską gospodarkę, która stanęła przed wyzwaniami niespotykanymi w czasach pokoju.

330 miliardów funtów pożyczek stanowiące równowartość 15% brytyjskiego PKB będzie uruchomione od przyszłego tygodnia. W pierwszej kolejności pieniądze te mają wspomóc przedsiębiorstwa w opłaceniu dostaw, czynszu i wynagrodzeń dla pracowników.

Dodatkowe pieniądze w wysokości od 10 do 25 tysięcy funtów rząd przekaże na wsparcie działalności małych firm i do branży usług hotelowych. Pomocą objęte będą również linie lotnicze.

Dla kredytobiorców hipotecznych mogących mieć problemy ze spłatą zobowiązań przewidziano trzymiesięczne wakacje kredytowe.

Opozycja podnosi jednak, że pomoc rządu nie obejmuje wsparcia dla osób, które przebywają na zasiłku chorobowym, poddały się już kwarantannie lub zostały zwolnione wskutek pogarszającej się koniunktury.

Lider pracy Jeremy Corbyn wezwał rząd do zawieszenia opłat za wynajem domu i zakazania eksmisji lokatorów podczas kryzysu.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:

LEAVE A RESPONSE

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!