Analizy PolishNews24 Warto wiedzieć Wielka Brytania

Polacy nadal stanowią największą mniejszość narodową w Wielkiej Brytanii

Najnowsze dane brytyjskiego ONS (The Office for National Statistics) pokazują, że Polacy nadal stanowią największą mniejszość narodową w Wielkiej Brytanii.
Opublikowano właśnie raport ONS na temat populacji Wielkiej Brytanii, przedstawiający dane statystyczne na koniec czerwca 2020 r., z którego wynika, że na Wyspach mieszkało 815 tysięcy osób posiadających polskie obywatelstwo. Na kolejnych miejscach znaleźli się obywatele Rumunii (404 tysiące) , Indii (361 tysięcy), Irlandii ( 321 tysięcy) oraz Włoch (311 tysięcy).

Polacy bardzo licznie przybywali na Wyspy w poszukiwaniu pracy, od kiedy w 2004 otworzył się brytyjski rynek pracy dla obywateli Unii Europejskiej. W kulminacyjnym momencie eksodusu zarobkowego Polaków na Wyspy, mówiło się nawet o ponad milionie obywateli polskich przebywających w Zjednoczonym Królestwie.

W ostatnich latach można zaobserwować sukcesywny spadek liczby Polaków decydujących się na życie i pracę w UK. Brexit, a ostatnio pandemia COVID-19- to tylko niektóre z powodów dlaczego Polacy decydowali się na powrót nad Wisłę lub przeprowadzkę do innych krajów w Europie.
Porównując ostatnie dane ONS na temat populacji Wielkiej Brytanii za rok 2020 z danymi raportu ONS za rok 2019, widać że liczba obywateli polskich w UK zmniejszyła się o 85 tysięcy.

Źródło danych: https://www.ons.gov.uk

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!