Australia Ciekawostki Podróże Podróże online z PolishNews24.com PolishNews24

Podróże online z portalem PolishNews24.com – Australia

Z powodu COVID -19 o wakacjach możemy tylko pomarzyć, dlatego w portalu PolishNews24.com postanowiliśmy podróżować online. 
Ostatnim razem wybraliśmy się na Maltę. Teraz wędrujemy do Australii, do Sydney i innych ciekawych miejsc. Przy tej okazji wielkie dzięki dla naszego kolegi, reportera na miejscu Piotra i Pani Anny, którzy przesłali nam kilka fantastycznych zdjęć prosto z tego wyjątkowego miejsca. 

Ciekawostki:
To, jak dziś nazywamy Australię zapoczątkował brytyjski odkrywca Matthew Flinders, który w tworzonych mapach z 1804 roku właśnie w taki sposób określał ten kontynent. Nazwa ta wywodzi się od  słów Terra Australis Incognita (łac. Nieznany Południowy Ląd) – legendarny kontynent, umieszczony przez Ptolemeusza na jego mapie z II w. n.e.

Któż nie zna słynnej Sydney Opery. Ale czy wiecie, że budowa rozpoczęta w 1959 roku zaangażowała aż 10 tysięcy pracowników. Pierwotnie prace planowano ukończyć w cztery lata,  trwały aż 14 lat.
Nie tylko niedoszacowanie terminu prac obciążyło projektantow. Zakładany koszt budowy miał wynieść 7 milionów dolarów, wydano aż 102 miliony.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!