Australia Ciekawostki Podróże Podróże online z PolishNews24.com PolishNews24

Podróże online z portalem PolishNews24.com – Australia

Kiedy z powodu COVID -19 o wakacjach mogliśmy tylko pomarzyć, w portalu PolishNews24.com postanowiliśmy podróżować online. Tym razem wędrujemy do Australii, do Sydney i innych ciekawych miejsc.

To, jak dziś nazywamy Australię zapoczątkował brytyjski odkrywca Matthew Flinders, który w tworzonych mapach z 1804 roku właśnie w taki sposób określał ten kontynent. Nazwa ta wywodzi się od  słów Terra Australis Incognita (łac. Nieznany Południowy Ląd) – legendarny kontynent, umieszczony przez Ptolemeusza na jego mapie z II w. n.e.

Whitehaven Beach w Australii

Źródło: anunforgettable.com

Dwunastu Apostołów (ang. The Twelve Apostles)

Grupa naturalnie powstałych kolumn z wapienia stojących w morzu, tuż przy brzegu w parku narodowym Port Campbell, przy Great Ocean Road w stanie Wiktoria w Australii.

Źródło: anunforgettable.com

Kto nie zna słynnej Sydney Opery. Ale czy wiecie, że budowa rozpoczęta w 1959 roku zaangażowała aż 10 tysięcy pracowników? Prace planowano ukończyć w cztery lata a trwały aż 14 lat.
Nie tylko niedoszacowanie terminu prac obciążyło projektantow. Zakładany koszt budowy miał wynieść 7 milionów dolarów, wydano aż 102 miliony.

Galeria zdjęć z Australii


Foto by: Peter Stanis Anna Ossolinska Video source: An Unforgettable

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: