Anglia Podróże Polish News 24 PolishNews24 Warto wiedzieć Wiadomości

Podróż z Polski do Anglii nadal z wymogiem testów i kwarantanny

Na dzisiejszej konferencji prasowej, minister odpowiedzialny za resort transportu w rządzie Borysa Johnsona Grant Shapps, przedstawił listę krajów, z których podróż do Anglii po dniu 17 maja tego roku, będzie odbywać się bez konieczności odbycia obowiązkowej kwarantanny. Na liście znalazły się kiedy innymi Portugalia, Australia, Nowa Zelandia i Izrael. Wśród wymienionych krajów brak Polski, która trafiła na listę oznaczoną jako bursztynowa – ang. amber. Minister wskazał również te, kraje, które trafią na listę czerwoną.

Co ta kolorystyczna klasyfikacja oznacza dla osób podróżujących do Anglii?

Podróż z krajów oznaczonych kolorem zielonym
Po wypełnieniu specjalnego formularza lokacyjnego, podróżny przybywający na Wyspy z kraju wpisanego na listę koloru zielonego zwolniony będzie z obowiązku samoizolowania się. Przed wjazdem do Anglii zobowiązany będzie do wykonania testu PCR na obecność wirusa i przedstawienia wyniku negatywnego. Badanie podróżny będzie zmuszony powtórzyć drugiego dnia pobytu, po wjeździe na Wyspy.

Podróż z krajów oznaczonych kolorem bursztynowym
Po wypełnieniu specjalnego formularza lokacyjnego, od podróżnego wymagana będzie 10-dniowa kwarantanna, z możliwością zwolenianina z niej po uzyskaniu negatywnego wyniku testu na obecność COVID, wykonanego co najmniej pięć dni po przybyciu do Anglii. Przed wjazdem na terytorium Wielkiej Brytanii, od osób przybywających z krajów oznaczonych tym kolorem wymagane będzie przedstawienie negatywnego wyniku testu PCR, a także wykonanie kolejnych badań drugiego i ósmego dnia odbywanej oo przyjeździe kwarantanny.

Na tą listę trafiła między innymi Polska. Każda osoba podróżująca do Anglii znad Wisły musi spełnić wyżej wymienione wymogi. Podróżując z Anglii do Polski trzeba pamiętać także o wymogach dla osób wjeżdżających do kraju. W celu uniknięcia kwarantanny podróżny zobowiązany jest przedłożyć negatywny wynik testu PCR, lub okazać certyfikat potwierdzający szczepienie przeciw COVID. Więcej na temat tych zasad można przeczytać na stronie polskiego MSZ.
Na liście oznaczonej kolorem amber znalazły się takie kraje jak Malta, Francja, Hiszpania czy Grecja – czyli jedne z najbardziej popularnych destynacji turystycznych wybieranych przez Brytyjczyków.

Podróż z krajów oznaczonych kolorem czerwonym
Podróżny zobowiązany jest do wypełnienia specjalnego formularza lokacyjnego i odbycia 10-dniowej kwarantanny hotelowej na własny koszt. Przed wjazdy do Anglii konieczne jest wykonanie testu PCR i powtórzenie go w drugiego i ósmego dnia odbywanej kwarantanny.

Na liście tej, od 17 maja znajdzie się maja między innymi Turcja. Jest to o tyle istotne, ponieważ finał tegorocznej edycji Ligi Mistrzów ma być rozegrany pomiędzy dwoma zespołami z Anglii – Manchesterem City i Chelsea właśnie w tym kraju. Wpisanie Turcji na czerwona listę uniemożliwia kibicom angielskich drużyn udział w najważniejszym meczu tegorocznych rozgrywek.

Angielska lista krajów ma być według zapowiedzi rządu z Londynu aktualizowana co trzy tygodnie. Zmiany uzależnione będą od wskaźników zachorowań na koronawirusa w poszczególnych krajach.

Pełna lista krajów z podziałem na kolor: czerwony, bursztynowy, zielony wprowadzona przez Anglię.

Przeczytaj także w portalu PolishNews24:
Hotelowa kwarantanna w Anglii

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: