Polacy w Wielkiej Brytanii Polish News 24 Wielka Brytania

Planujesz wizytę paszportową w polskim urzędzie konsularnym w Wielkiej Brytanii? Ta informacja może się przydać

W ostatnim czasie w mediach społecznościowych przeczytać można oferty tzw. pośredników paszportowych, którzy oferują terminy na wizyty paszportowe udostępniane w systemie rejestracji e-Konsulat.

Do sprawy pojawiających się w internecie ofert pośrednictwa przy umawianiu wizyt paszportowych odniosła się wczoraj Ambasada RP w Londynie.

„Uwaga! Nie daj się oszukać! Uważaj na nieuczciwą działalność tzw. pośredników, którzy oferują terminy na wizyty paszportowe w systemie e-Konsulat za opłatą. Pamiętaj, że rejestracja wizyty w systemie e-Konsulat jest BEZPŁATNA” – czytamy na profilu Ambasady RP w mediach społecznosciowych.

Source: https://twitter.com/PolishEmbassyUK

Wczoraj pojawił się także specjalny komunikat, który zawiera oficjalne stanowisko w tej sprawie Ambasady RP w Londynie oraz polskich urzędów konsularnych w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej.

Komunikat w sprawie nieuczciwej działalności tzw. pośredników paszportowych

Ważny komunikat w sprawie nieuczciwej działalności tzw. pośredników paszportowych, którzy oferują terminy na wizyty paszportowe w polskich urzędach konsularnych na terenie Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej, udostępniane w systemie rejestracji e-Konsulat.

Informujemy, że Ambasada RP w Londynie oraz polskie urzędy konsularne w Zjednoczonym Królestwie Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej odnotowały nieuczciwą działalność tzw. pośredników, którzy oferują terminy na wizyty paszportowe udostępniane w systemie rejestracji e-Konsulat. Odbierają oni tym samym polskim obywatelom możliwość bezpłatnej i bezpośredniej rezerwacji wizyt na spotkania w urzędach.

Informujemy, że polskie placówki zagraniczne nie współpracują z podmiotami świadczącymi usługi rezerwacji miejsc na spotkania urzędowe, w tym paszportowe, nie mają żadnego związku z tymi podmiotami i nie ponoszą odpowiedzialności za przedstawiane przez te podmioty w Internecie (szczególnie w mediach społecznościowych) płatne oferty świadczenia pomocy w rezerwacji miejsc na spotkania paszportowe.

Przypominamy, że sama rejestracja wizyty w systemie e-Konsulat jest bezpłatna. Z kolei opłaty za wydanie dokumentów paszportowych przyjmowane są przy składaniu wniosków, w kasach polskich placówek zagranicznych. Ich wysokość wynika z przepisów rozporządzenia Ministra Spraw Zagranicznych z dnia 18 grudnia 2015 r. w sprawie opłat konsularnych.

Zwracamy także uwagę, że przekazywanie osobom trzecim swoich danych osobowych, które są prawnie chronione, niesie za sobą wysokie ryzyko związane z wykorzystaniem tych danych w sposób nieuprawniony. Więcej informacji na ten temat.

Źródło: Ambasada RP w Londynie

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!