Wielka Brytania

Partia Brexitu

Partia Brexitu przedstawiła program wyborczy przed zbliząjącą się w grudniu elekcją do Izby Gmin.

Lider ugrupowania Nigel Farage stwierdził: “bez nas nie będzie prawdziwego brexitu”, domagając się “całkowitego zerwania” przez Londyn ze wszystkimi instytucjami europejskimi.

Ugrupowanie postuluje ograniczenie imigracji: “bardzo byśmy chcieli, aby liczba imigrantów spadła do poziomów powojennych, które przez 60 lat były w pełni akceptowalne i możliwe do utrzymania. Tak, mówię o około 50 tys. osób rocznie” – powiedział.

Partia Brexitu przedstawiła również postulaty ekonomiczne obiecując między innymi zwolnienie firm osiągających zysk mniejszy niż 10 tysięcy funtów rocznie z obowiązku płacenia podatku od przedsiębiorstw, zniesienie podatku VAT na paliwa.

W wystąpieniu Farage’a pojawiły się również propozycje proekologiczne takie jak wprowadzenie zakazu eksportu śmieci za granicę, by tam zostały spalone czy posadzenie miliona drzew, które mają zmniejszać emisję netto gazów cieplarnianych.

Obecne poparcie dla ugrupowania Farage’a oscyluje na poziomie 3-5%, co raczej wyklucza możliwość wygrania przez Partię Brexitu nadchodzących wyborów w Wielkiej Brytanii.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: