Top

PolishNews24 Polska Wiadomości

Ograniczenia w lotach do i z Polski. Sprawdź jakich krajów dotyczą

Z powodu pandemii Covid -19 pasażerskie loty do i z Polski były niemożliwe do początku czerwca. 
Po tygodniach kwarantanny i ograniczeniach z tym związanych, pasażerowie mogli w pierwszej kolejności skorzystać z lotów na liniach krajowych.  Kiedy 10 czerwca, po zapowiedzi ze strony rządu w Warszawie, że w nocy z dnia 16 na 17 czerwca 2020 loty znów będą wznowione, a osoby przybywające na terytorium RP zwolnione będą z wcześniej obowiązkowej dla wyjeżdżających do Polski 14 -dniowej kwarantanny, pojawiła się nutka optymizmu, zarówno wśród pasażerów jaki i linii lotniczych – jak wiadomo drastycznie dotkniętych skutkami wirusa. Takie przepisy miały dotyczyć obywateli Unii Europejskiej, a datą przełomową miał być właśnie wyżej wspomniany 16 na 17 czerwca 2020. 

Jak się jednak okazało, w opublikowanym we wtorek wieczorem rozporządzeniu Rady Ministrów z dnia 16.06.2020 nieoczekiwanie zapisano, iż  zmiany te, nie będą dotyczyć Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej, Szwecji i Portugalii. 
Piszemy o tym, ponieważ w ostatnich dniach na stronach tanich linii lotniczych można było dokonać zakupu lotów do Polski. 
Przykładem może być połączenie na trasie Manchester – Kraków z irlandzkim Ryanair. Pani Ania, która dokonała rezerwacji lotu do Polski na 22 czerwca, wchodząc dziś na stronę przewoźnika niestety przeczytała, ze lot został odwołany.
Z informacji pojawiających się w internecie takich osób, które zdecydowały się wykupić lot jest dużo wiecej. 
Przed koniecznością odwołania połączeń do Londynu i Edynburga stanął również węgierski WizzAir. 
Przewoźnik i pasażerowie o tym, ze nie poleca dowiedzieli się we wtorek wieczorem, po publikacji nowych przepisów. 
Sytuacja z ograniczeniem w lotach, w praktyce dla niektórych osób oznacza również problem z udziałem w glosowaniu w wyborach prezydenckich. Jeśli ktoś planował, że głos odda w Polsce, a nieoczekiwanie został uziemiony w Wielkiej Brytanii, Irlandii Północnej, Szwecji czy Portugalii, realnie nie będzie mógł oddać głosu w wyborach. 
Oczywiście, można było dokonać rejestracji, aby głosować za granicą, ale będąc przekonanym, że w tym czasie będzie spędzać się czas w Polsce, raczej byłoby to mało logiczne, a na pobranie pakietu wyborczego z konsulatu jest już według przepisów za późno.

Like, share, follow PolishNews24

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Podoba ci się strona PolishNews24.com? Wyślij info do znajomych! Dzięki ;)