PolishNews24 Warto wiedzieć Wiadomości

Odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot? Sprawdź ile możesz otrzymać

W ostatnim czasie sporo mówi się o problemach z opóźnionymi i odwołanymi lotami, dlatego postanowiliśmy poświecić temu tematowi nieco więcej uwagi.

Nie wszyscy wiedzą, że za opóźniony, czy odwołany lot pasażerowi przysługują prawa takie jak zwrot kosztu biletu, alternatywne połączenie z docelowym miejscem podróży, czy posiłki i napoje w ilościach adekwatnych do czasu oczekiwania.

Pasażerowie mogą mieć prawo także do odszkodowania w wysokości od 250 do 600 euro, po warunkiem, że lot nie został odwołany z powodu nadzwyczajnych okoliczności lub w sytuacji, kiedy to pasażerowie zostali poinformowani o odwołaniu lotu przynajmniej na 2 tygodnie przed planowanym lotem.

Kiedy z powodu odwołanego lotu, lub długiego oczekiwania na lot alternatywny, następuje opóźnienie w podróży, pasażer może ubiegać się o zakwaterowanie w hotelu oraz transport między lotniskiem a hotelem.

Pasażerowie lotów opóźnionych mogą ubiegać się o odszkodowanie na mocy Rozporządzenia (WE) 261/2004 Parlamentu Europejskiego i Rady a także na mocy Wyroku Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w sprawie Sturgeon przeciwko Condor Flugdienst GmbH z listopada 2009 (sygn. akt C-402/07).

Aby dowiedzieć się więcej, warto odwiedzić strunę Europejskiego Centrum Konsumenckiego w Polsce (ECK).

ECK powstało w 2005 roku, na mocy porozumienia Komisji Europejskiej z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK). ECK Polska jest członkiem sieci Europejskich Centrów Konsumenckich (ECC-Net).Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!