Anglia

Od dzisiaj w Anglii kolejny lockdown

Wczoraj brytyjski parlament zatwierdził w głosowaniu plany wprowadzenia przez rząd Borysa Johnsona czterotygodniowego lockdwonu w Anglii.

Mimo głosów niezadowolenia w szeregach rządzącej Partii Konserwatywnej, ostateczny wynik głosowania przedstawia się następująco: 516 za 39 przeciw ( przy wymaganej większości głosów 477).

Oznacza to, że od dzisiaj – 5 listopada, do 2 grudnia, w Anglii obowiązuje lockdown, a wraz z nim kolejne obostrzeni mające powstrzymać dalszy wzrost liczby zakażeń na koronawirusa.

Decyzja rządu cześć biznesów musi ograniczyć luba całkowicie zawiesić działalność na czas lockdownu. Przykładem są restauracje, puby, sklepy nie sprzedające żywności.
Według nowych zasad będą mogły one pracować wyłącznie przyjmując zamówienia na wynos lub w formule „click and collect”. Inne miejsca dotknięte nowymi ograniczeniami to np. siłownie, baseny, kina, muzea, teatry.

Pełna lista wprowadzonych restrykcji w Anglii.

To co wczoraj mogliśmy oglądać w Anglii pod sklepami z ubraniami, sprzętem RTV / AGD, itp., nazwać można określić „ zdążyć przed lockdownem”. W wielu miejsach tworzyły się długie kolejki.Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!