COVID-19 PolishNews24 Warto wiedzieć

Od dzisiaj obowiązują nowe obostrzenia COVIDowe w Polsce

W związku z pojawieniem się nowego wariantu koronawirusa o nazwie Omikron, wiele krajów podjęło decyzje o zaostrzeniu zasad dla podróżnych, jak równiez regulacji dotyczących organizacji życia społecznego.

Polskie ministerstwo zdrowia poinformował, że z dniem 1 grudnia osoby wjeżdżające do kraju spoza grupy Schengen zobowiązane są do odbycia obowiązkowej 14-to dniowej kwarantanny. Z obowiązku jej odbycia zwalnia wykazanie się pelnym zaszczepienirm przeciwko COVID -19 preparatem dopuszczonym do obrotu na terenie UE. Z kwarantanny może zwolnić również negatywny wynik testu PCR wykonanegobnie wcześniej niż po upływie 8 dni od wjazdu na terytorium Rzeczypospolitej Polskiej.
Osoby podróżujące z Botswany, Eswatini, Lesotho, Mozambiku, Namibii, RPA i Zimbabwe, czyli krajów, gdzie wykryto Omikron, nie mogą zostać zwolnione z kwarantanny, chyba że są zaszczepione preparatem uznawanym w UE.

Ponadto wprowadzono ponownie limity osób do 50 procent obłożenia w kościołach, lokalach gastronomicznych, hotelach i obiektach kulturalnych takich, jak kina, teatry, opery, filharmonie, domy i ośrodki kultury, a także podczas koncertów i widowisk cyrkowych. Obowiązywały będą one również w obiektach sportowych takich jak baseny czy aquaparki.

W imprezach sportowych poza obiektami sportowymi może brać udział nie więcej niż 250 osób, a w weselach czy konsolacjach nie więcej niż 100 osób.
Nowe zasady będą obowiązywać do 17 grudnia. Jeśli sytuacja epidemiczna nie ukegnie poprawie, kolejne święta Bożego Narodzenia upłyną znowu pod znakiem ograniczeń i restrykcji covidowych.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!