Podróże Polish News 24 PolishNews24 Warto wiedzieć Wiadomości Wielka Brytania

Nowy, uproszczony system dla osób podróżujących do Anglii

Od 4 października w Anglii wdrożony został nowy, uproszczony system dla osób podróżujących na Wyspy. Obowiązujący w czasie pandemii system sygnalizacji świetlnej dlo podróży międzynarodowych, z przypisanymi poszczególnym krajom i wyspom kolorami na podstawie wskaźników zdrowotnych Covid-19, został zniesiony.

Wprowadzono jedną, czerwoną listą z krajami o najwyższym ryzyku pandemicznym.
Z dniem 4 października w Anglii nie ma już listy krajów oznaczonych jako amber i zielone.

Aktualna lista krajów na angielskiej czerwonej liście.

Wraz z wprowadzonym system zmieniają się zasady dotyczące testowania osób.

Obecnie w pełni zaszczepieni podróżni z ponad 50 krajów spoza czerwonej listy, zwolnieni zostali z konieczności wykonywania testu przed lotem do Anglii (ang. a pre-departure test), a także obowiązujących dotychczas testów PCR po przylocie, wykonywanych w ósmym dniu.
Osoby te będą nadal wykonywać test w drugim dniu dwa po przekroczeniu granicy, ale dotychczasowy kosztowny test PCR mogą zastąpić dużo tańszym testem przepływu bocznego (ang. lateral flow test).

Nowe zasady nie zwalniają osób niezaszczepionych przybywających na Wyspy, zobligowanych do wykonania testu przed przylotem i odbycia obowiązkowej, 10- dniowej kwarantanny. Dodatkowym obowiązkiem dla tych osób jest konieczność wykonania testów PCR w drugim i ósmym dniu po przekroczeniu granicy.

Każdy przybywający do Anglii z kraju znajdującego się na czerwonej liście, jest zobowiązany do odbycia 11-dniowej kwarantanny w hotelu zatwierdzonym przez rząd, co wiąże się z wydatkiem rzędu 2285 GBP za osobę.

Osoby poniżej 18 roku życia, zwolnione będą z wykonywania testu przed lotem do Anglii (ang. a pre-departure test (PDT) bez względu na to czy są zaszczepione czy tez nie.

Nowe zasady maj obowiązywać do nowego roku. Odpowiedzialny za ministerstwo transportu w rządzie Borysa Johnsowna Grant Shapps wyraził nadzieje, że zmiany zasad są dobrą wiadomością dla rodzin, firm i sektora turystycznego.

Przeczytaj także:
Podróż samochodem z Wielkiej Brytanii do Polski

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!