Informacje PolishNews24 Stany Zjednoczone Unia Europejska Warto wiedzieć Wiadomości Wielka Brytania

Nowe zasady dla w pełni zaszczepionych podróżujących do Wielkiej Brytanii

Osoby w pełni zaszczepione podróżujące do Wielkiej Brytanii z USA i krajów Unii Europejskiej od dzisiaj zwolnione będą z konieczności izolowania na kwarantannie.
Zasady te nie obowiązują Francji. Podróżni przybywający do Wielkiej Brytanii z terytorium Francji bez względu na status szczepień nadal maja obowiązek poddania się kwarantannie.

Od 19 lipca osoby, które otrzymały podwójne dawki szczepionki przeciw COVID-19 w Wielkiej Brytanii, nie musiały izolować się po przybyciu z krajów z listy bursztynowej ( ang. amber), ale wszyscy inni podróżni są nada zobowiązani do poddania się kwarantannie przez 10 dni po przybyciu na Wyspy.

Nowe obowiązują od dziś i co do zasady dotyczyć mają Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej.

Sekretarz ds. transportu Grant Shapps powiedział: „Pomagamy połączyć ludzi mieszkających w Stanach Zjednoczonych i krajach europejskich z ich rodziną i przyjaciółmi w Wielkiej Brytanii”.

Informacja ta została odebrana bardzo dobrze przez branżę turystyczną w Wielkiej Brytanii, która z powodu pandemii koronawirusa znalazła się w trudnej sytuacji. Zwolnienia z kwarantanny w perspektywie mogą przyczynić się do wzrostu liczby osób odwiedzających Wyspy, a co za tym idzie poprawy wyników firm z tutejszej branży turystycznej.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:

LEAVE A RESPONSE

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!