Podróże Polska Wolny czas

Na narty do Polski

Wielu z Was wybierając się na przerwę świąteczną do Polski myśli zapewne o wykorzystaniu tego okresu na wymarzoną dla lubiących zimową aurę frajdę jaką jest szusowanie po narciarskich stokach.

Przygotowania w kurortach narciarskich idą na całego, a my przyglądamy się ofercie na nadchodzący sezon. Opierając się na własnych doświadczeniach możemy śmiało stwierdzić, że z roku na rok jest ona na co raz wyższym poziomie i to zarówno jeśli chodzi o poziom przygotowania stoków narciarskich, ale i infrastruktury towarzyszącej szusowaniu.

Prawdziwe odrodzenie przeżywa w ostatnim czasie bardzo popularny w latach 80 ubiegłego wieku Szczyrk. Chociaż podupadł narciarsko na wiele lat, za sprawą inwestycji jakie zostały przeprowadzone w ostatnim czasie ma szansę powrócić na fotel lidera najbardziej atrakcyjnych dla narciarzy miejsc w Beskidach.

Modernizowany od 2017 roku Szczyrk Mountain Resort oferuje “przeszło 22 km zróżnicowanych tras zjazdowych (w tym 5 km oświetlonych) co sprawia, że każdy fan białego szaleństwa znajdzie tutaj coś dla siebie. Od sezonu 2017 dzięki współpracy z Centralnym Ośrodkiem Sportu i Beskid Sport Arena klienci ośrodków mogą korzystać ze wspólnego skipassu na 40 km tras” – informuje na stronie www.szczyrkowski.pl .

Z nowości na sezon 2019/20 władze ośrodka zapowiedzieli zwiększenie przepustowości kolei linowej na Wierch Pośredni z 2400 do 3000 osób na godzinę, w kierunku Hali Skrzyczeńskiej i dalej na Małe Skrzyczne wytyczono trasę dla skiturów, tworząc jednocześnie przy dolnej stacji gondoli centrum skiturowe K2. Na Hali Skrzyczeńskiej (1000 m n.p.m.), w centralnym miejscu resortu udostępniona zostanie w tym sezonie Restauracja Kuflonka.

Odsyłamy na stronę z cennikiem skipassów

https://www.szczyrkowski.pl/cennik/gopass/cennik-skipassow

W sezonie zimowym ośrodek czynny jest przez cały tydzień. Jazda dzienna odbywa się w od godziny 8.30 do 16.00 a wieczorna od 18.00 do 21.00

Tym, którzy wybiorą się na Podhale proponujemy możliwość skorzystania z różnorodności oferowanej za pośrednictwem karnetu Tatry Super Ski.

Wykupując jeden karnet można szusować aż po 17 kurortach narciarskich Podhala, Spiszu i Orawy zarówno w Polsce jak i na Słowacji. Łącznie oferta zachęca do skorzystania z 91 zróżnicowanych tras zjazdowych o łącznej długości ponad 57 km.

Współpraca obejmuje ośrodki w Białce Tatrzańskiej takie jak Kaniówka, Bania, Kotelnica.

Jak wiadomo Białka Tatrzańska w okresie zimowym tętni życiem. Infrastruktura obejmuje 11 wyciągów i 8 kolei krzesełkowych.

Popularne Kotelnica, Kaniówka i Bania połączono wyciągiem orczykowym, co ułatwia narciarzom korzystanie z różnorodności ośrodka.

Oficjalnie sezon zimowy zostanie rozpoczęty 7 grudnia. Ruszają Kotelnica i Bania Ski.

Karnetu można używać również na Palenicy w nieodległej Szczawnicy, w resorcie Czorsztyn- Ski w Kluszkowcach, na Kozińcu i Grapie w Czarnej Górze, Mosornym Groniu w Zawoji, Jurgowie i słowackim Zdiarze na Bachledova Ski.

Ten ostatni kurort polecamy szczególnie w tygodniu z uwagi na bardzo dobre przygotowanie tras i umiarkowaną liczbę narciarzy. Zdiar zlokalizowany jest kilka kilometrów za Jurgowem.

Kotlina Kłodzka kusi Zieleńcem.

Zieleniec Ski Arena oferuje 34 trasy zjazdowe o łącznej długości ponad 22 km o zróżnicowanym stopniu trudności, bardzo dobrze przygotowane przez cały sezon. Specyficzny mikroklimat sprawia, że śnieg zalega tam przez blisko 5 miesięcy.

Sezon rusza już 7 grudnia.

Po więcej informacji odsyłamy na stronę www.zieleniec.pl

Kolejnym dolnośląskim ośrodkiem wartym zainteresowania jest Czarna Góra Resort zlokalizowany w masywie Śnieżnika.Oferuje 14 tras narciarskich z których najdłuższy liczy blisko 1700 metrów. Po ośrodku poruszamy się używając jednego karnetu na wszystkie wyciągi.

Warto wspomnieć, że w Masywie Śnieżnika oraz pobliskich Górach Bystrzyckich stworzono największy w Polsce system tras narciarstwa biegowego liczący ponad 200 km.

Zainteresowanym polecamy stronę http://www.stronie.pl/293/narciarstwo-biegowe.html

Karkonosze to wyjątkowo urokliwe miejsce na mapie Polski szczególnie w okresie zimowym.

Z Zieleńca niedaleko do Karpacza i Szklarskiej Poręby.

Ośrodek Ski Arena Szrenica oferuje 5 malowniczych tras o łącznej długości 12 km.

Stoki połączone są dwoma kolejkami linowymi o pięcioma wyciągami orczykowymi. Karpacz i słynna Kopa przyciąga dziewięcioma kilometrami nartostrad.

Karkonosze to mekka narciarstwa biegowego. Do historii przeszły już Jakuszyce za sprawą odbywającego się co roku od 2000 roku Biegu Piastów.

Ale miejsc do uprawiania tego sportu w regionie jest zdecydowanie więcej.

Szczegóły na stronie https://www.karkonosze.pl/narty-biegowe-pl

Przegląd ośrodków nie może pominąć Krynicy Górskiej i legendarnej Jaworzyny Krynickiej.

Na jej stokach wytyczono 8 tras zjazdowych o łącznej długości ponad 8,3 km, z tego cztery posiadają homologacje FIS.

Ośrodek dysponuje sześcioosobową koleją gondolową.

Kolej gondolowa na Jaworzynę Krynicką ma długość 2 211 m.

Ponadto dostępne dla narciarzy są dwie koleje krzesełkowe czteroosobowe i pięć wyciągów orczykowych.

Krynica słynie nie tylko z dobrze utrzymywanych tras. Jak wiadomo jest kurortem leczniczym i oferuje wiele propozycji również w czasie spędzonym poza stokami narciarskimi.

Dla narciarzy o wysokich umiejętnościach wciąż niekwestionowanym królem i najważniejszym na mapie zimowej Polski miejscem pozostaje Kasprowy Wierch ze słynnymi trasami do Kotła Goryczkowego i Gąsienicowego.

Wybierając się w to miejsce, by uniknąć długiego oczekiwania w kolejce do kolei linowej warto skorzystać z oferty PKLPass – to zunifikowany karnet oferujący zniżki i bilety online do sześciu ośrodków Grupy PKL

Narciarstwo sprawia olbrzymią frajdę i dostarcza adrenaliny pod warunkiem, że uprawia się je w sposób bezpieczny mając wzgląd na innych użytkowników stoków.

Dlatego też zachęcamy do zapoznania się z najlepszym naszym zdaniem opracowaniem reguł i zasad uprawiania tego sportu.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!