Polish News 24 PolishNews24 Wiadomości Wielka Brytania

Mija rok od wprowadzenia pierwszego lockdownu na Wyspach

Mija dokładnie rok od kiedy na Wyspach ogłoszono pierwszy lockdown. W walce z pandemią koronawirusa, Premier Wielkiej Brytanii Borys Johnson 23 kwietnia 2020 ogłosił restrykcje, które miały na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa.

Dzisiaj na ternie całej Wielkiej Brytanii postanowiono upamiętnić wszystkie osoby które, w ostatmnim roku zmarły z powodu COVID-19. O 20:00 mieszkańcy w całej Wielkiej Brytanii zapalali na progach swoich domów świece, latarki w telefonach w geście pamięci o osobach, które poniosły śmierć z powodu wirusa. Inicjatorem akcji „Narodowego Dnia Refleksji” do której włączyli się przedstawiciele polityki, Rodziny Królewskiej, ale także zwykli mieszkańcy Wysp, była organizacja charytatywna Marie Curie .

Od początku pandemii do dzisiaj w Wielkiej Brytanii według oficjalnych danych publikowanych na stronach rządowych z powodu koronawirusa zmarło ponad sto tysięcy osób. Najnowszy opublikowany dzienny bilans osób, u których w Wielkiej Brytanii wykryto koronawirusa wyniósł 5379.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!