.

W portalu PolishNews24.com znajdziesz wiadomości i ciekawostki z Polski i ze świata.

Szukaj

Ciekawostki COVID-19 Polska Warto wiedzieć Wielka Brytania

Mija rok od kiedy pierwszy raz usłyszeliśmy o koronawirusie SARS – CoV-2

W grudniu 2019 ogłoszono pierwszy przypadek zachrzaniania na SARS – CoV-2. Wirusa wykryto w Chinach w mieście Wuhan.

Pierwszym zdiagnozowanym pacjentem z objawami charakterystycznymi dla wirusa była sprzedawczyni krewetek pracująca na lokalnym targu w Wuhan, gdzie sprzedaje się ryby i owoce morza.

W ciągu roku wirus opanował praktycznie cały świat. Od grudnia 2019 do grudnia 2020 na koronawirus na świecie zachorowało ponad 60 miliony osób, zmarło blisko 1,5 miliona.

W Polsce na COVID-19 do tej pory zachorowało 1067870 zmarło 20 181 osób.

O pierwszym przypadku koronawirusa w Polsce , poinformował w środę 4 marca 2020 podczas konferencji prasowej ówczesny minister zdrowia prof. Łukasz Szumowski. Pierwszy pacjent został zdiagnozowany w województwie lubuskim, w szpitalu w Zielonej Górze.

Światowa pandemia koronawirusa COVID-19 zmobilizowała największe koncerny farmaceutyczne do pracy nad szczepionką o wysokiej skuteczności. Na chwilę obecną mamy trzy duże firmy farmaceutyczne, które poinformowały,o gotowości do wyprodukowania skutecznej szczepionki na dużą skalę: Moderna, Pfizer i BioNTech, do których dołączyła brytyjska firma AstraZeneca.

W grudniu 2020 Wielka Brytania stała się pierwszym krajem z zatwierdzoną szczepionką na koronawirusa. Brytyjska MHRA ( The Medicines and Healthcare products Regulatory Agency) regulująca w Wielkiej Brytanii to jakie leki dopuszczane są do powszechnego stosowania, oficjalnie zaakceptowała szczepionkę firmy Pfizer/BioNTech.

Nadal nie wiemy kiedy szczepionka zostanie zastosowana w Europie i w Polsce. To kiedy zaszczepimy się w Polsce i w Europie zależeć będzie od tego kiedy szczepionka zostanie oficjalnie zatwierdzona przez przez Europejska Agencję Leków (EMA). Od tej decyzji zależeć będzie kiedy zostanie oficjalnie zastosowana w całej Unii Europejskiej, w tym w Polsce. Z oficjalnych informacji rządowych, wynika, ze szczepienia mogą rozpocząć się na przełomie stycznia i lutego 2021.

W portalu informacyjnym PolishNews24 codziennie przygotowujemy opracowanie poświęcone pandemii w Polsce, bazując wyłącznie na sprawdzonych danych z oficjalnych źródeł.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!