COVID-19 PolishNews24 Polska Warto wiedzieć Zdrowie

Kraków w „żółtej strefie”. Dodatkowe obostrzenia

Ministerstwo Zdrowia opublikowało nową zaktualizowaną listę powiatów objętych dodatkowymi obostrzeniami (żółtymi i czerwonymi). Kraków trafił do “żółtej strefy” epidemii koronawirusa.

Źródło: Ministerstwo Zdrowia https://twitter.com/MZ_GOV_PLDodanie Krakowa do tzw. “żółtej strefy” epidemii koronawirusa oznacza dodatkowe obostrzenia dla mieszkańców i turystów.

Oczywiście jak do tej pory trzeba będzie zakrywać nos i usta w środkach transportu publicznego, obiektach handlowych i usługowych i budynkach użyteczności publicznej.
Pojawiają się także dodatkowe, nowe obostrzenia.

Restauracje zobowiązane będą do zachwiania większego dystansu na salach obsługi – na jedna osobę będzie musiało przypadać 4m2 and nie jak do tej pory 2,5m2.

W siłowniach i klubach fitness na przestrzeni przeznaczonej dla klientów może znajdować się jedna osoba na 7m2 przy zachwianiu 1,5 dystansu społecznego ( z wyłączeniem personelu siłowni czy klubu fitness).

Na weselach i na rodzinnych imprezach okolicznościowych obowiązywać będzie limit 100 gości. Limit 100 osób dotyczy także organizowanych imprez kulturalnych.

W kinach widownia zapełniona może być tylko 25%.

W hotelach, aqua parkach i basenach obowiązywać będą takie same zasady jak dotychczas.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: