Polish News 24 Polska Wiadomości

Koronawirus w Polsce

Do ponad 8,5 tysięca przypadków wzrosła dzienna liczba zachorowań na COVID- 19 w Polsce ostatniej doby – poinformowało ministerstwo zdrowia. 
Jak przekaz rzecznik MZ Wojciech Andrusiewicz “obserwujemy potwierdzenie trendu wzrostowego zakażeń..”, co w świetle podjętych w ostatnim czasie przez rząd decyzji o znoszeniu obostrzeń nie wróży dobrze na przyszłość. Przypomnijmy, że najpierw zezwolono na otwarcie sklepów w centrach wielkopowierzchniowych, a następnie dopuszczono możliwość kwaterowania turystów w hotelach i pensjonatch. Owarto wyciągi narciarskie i inne obiekty sportowe , a także muzea i galerie.
Mimo, że większość stosuje się do obowiązujących zasad zachowywania dystansu społecznego, obrazki z Zakopanego, do którego w ostatni weekend zjechało kilkadziesiąt tysięcy turystów, by radośnie świętować Walentynki i korzystać z pierwszych promieni poCOVIDowej rzeczywistości, budzą uzasadnione obawy, czy nie spowoduje to rozwoju nowej mutacji wirusa w wersji zakopiańskiej, początkując trzecią falę epidemii.
Rząd już rozważa ewentualne ponowne wdrożenie ograniczeń, co budzi frustrację przedsiębiorców.

“Decyzje w sprawie obostrzeń po 28 lutego będą zależały od danych epidemicznych, które spłyną pod koniec tego tygodnia”.- poinformował rzecznik rządu Piotr Muller.

Ostatniej doby wykonano w Polsce 
54 781 testów na obecność COVID-19, zmarło kolejnych 45 osób.
Od początku pandemii wykryto w Polsce ponad 1,6 mln zachorowań, zmarło 41,3 tys. osób.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!