Świat

Komunikat WHO w związku z pandemią koronawirusa

Wczoraj Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) wydała komunikat w związku z pandemią koronawirusa. Czytam w nim między innymi:

1.Możemy pokonać COVID-19 dzięki nauce, rozwiązaniom i solidarności.

2. Do Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) zgłoszono już ponad 47 milionów przypadków COVID-19, a ponad 1,2 miliona ludzi straciło życie.

3. Chociaż kryzys ma charakter globalny, w wielu krajach z powodzeniem kontrolowano i zapobiegano transmisji wirusa, stosując kompleksowe, oparte na faktach podejście.

4. Świat wspólnie dąży do opracowania szczepionek, ciągłej poprawy diagnostyki i terapii. Szczepionki mają być dostępne dla wszystkich krajów na zasadzie równości.

5. Nie wolno odstępować od krytycznych celów zdrowotnych.

6. Pandemia COVID-19 to otrzeźwiające przypomnienie, że zdrowie jest podstawą stabilności społecznej, gospodarczej i politycznej.

7. Od maja państwa członkowskie przyjęły szereg decyzji: – Program szczepień 2030, – Dekada zdrowego starzenia się 2020-2030, a także inicjatywy dotyczące walki z rakiem szyjki macicy, gruźlicą, okulistyką, bezpieczeństwem żywności, własnością intelektualną i zapobieganiu wirusowi grypy.

8. Wszystkie wysiłki powinny być skierowane obecnie na ograniczenie pandemii. Członkowie Organizacji połączą się dziś z Genewa podczas 73 Sesji Zgromadzenia przeprowadzanej wirtualnie.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!