Anglia Wiadomości

Gwarancja ceny energii w Wielkiej Brytanii przedłużona do czerwca


W związku z podwyżkami energii elektrycznej i gazu w Wielkiej Brytanii w 2022r. , brytyjski rząd zdecydował się na wprowadzenie tzw. gwarancji ceny energii ( ang. the Energy Price Guarantee). Według najnowszych informacji gwarancja ta ma zostać przedłużona do czerwca br.

Source: twitter.com/Jeremy_Hunt/


Jeremy Hunt ( Kanclerz Skarbu w brytyjskim rządzie), napisał o tym dzisiaj na swoim profilu w mediach społecznościowych i zapewne potwierdzi to także w brytyjskim parlamencie ogłaszając plan nowego budżetu ( and. Spring Budget).

Gwarancja ceny energii chroni klientów w Wielkiej Brytanii przed wzrostem kosztów energii poprzez ograniczenie kwot, jakie dostawcy prądu i gazu mogą pobierać za jednostkę zużytej energii przez swoich klientów. Obecnie obniża typowy rachunek za energię gospodarstwa domowego w Wielkiej Brytanii za gaz i energię elektryczną to około 2500 funtów rocznie, a w Irlandii Północnej to około 1950 funtów rocznie.

Dostawcy energii są w pełni rekompensowani przez rząd za oszczędności dostarczane gospodarstwom domowym na Wyspach. Bez tej gwarancji każdy kto płaci rachunki za gaz i prąd płaciłby dużo więcej.
Aktualny limit cenowy Ofgem w okresie od 1 stycznia do 31 marca 2023 r. szacowany jest na poziomie 4279 GBP. Gwarancja ceny energii chroni gospodarstwa domowe i klientów, utrzymując rachunek dla typowego gospodarstwa domowego w Wielkiej Brytanii na poziomie około 2500 funtów (równowartość roczna).

Z dzisiejszych informacji wynika, że rządowe wparcie w rachunkach za energię potrwa do lata br. Dla budżetów domowych Brytyjczyków, a także licznie mieszkających na Wyspach Polaków jest bardzo dobra wiadomość.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: