Top

COVID-19 Gospodarka Warto wiedzieć Wielka Brytania

Gospodarka Wielkiej Brytanii w recesji z powodu COVID-19

Z powodu pandemii korona-wirusa COVID-19 gospodarka Wielkiej Brytanii znalazła się w bardzo trudnej sytuacji. Z opublikowanych w tym tygodniu danych wynika brytyjska gospodarka w drugim kwartale odnotowała spadek aż o 20,4%. W praktyce oznacza to, że kraj oficjalnie znalazł się w recesji.
Tak złe dane są wynikiem pandemii, która na pewien czas wstrzymała prace lub całkowicie uniemożliwiła działanie wielu sektorom gospodarki.

Wyniki gospodarki widać już na rynku pracy. Z danych opublikowanych przez the Office for National Statistics ( odpowiednik polskiego GUSu) liczba osób zatrudnionych w na przestrzeni czasu od kwietnia do czerwca spadła aż o 220 000. Aktualna oficjalna stopa bezrobocia wzrosła do 3,9% .

Biorąc pod uwagę, ze rząd brytyjski stopniowo wprowadza znoszenie obostrzeń i uruchamia kolejne obszary gospodarki wynik ten w kolejnym kwartale powinien ulec zianie na lepsze. Oczywiście bardzo dużo będzie zależało od tego jak rozwinie się pandemia COVID -19.

Dla Polaków już mieszkających na Wyspach niezatrudnionych na stalach umowach może to oznaczać większe trudności w znalezieniu pracy.

Like, share, follow PolishNews24

LEAVE A RESPONSE

Your email address will not be published. Required fields are marked *

error

Podoba ci się strona PolishNews24.com? Wyślij info do znajomych! Dzięki ;)