Podróże PolishNews24 Polska Warto wiedzieć

Gdzie szukać informacji przed podrożą w czasie trwania pandemii COVID-19

Korowawirusem zaraża się co raz więcej osób, a kolejne kraje wprowadzają nowe restrykcje. Dla nas oznacza to większe problemy w podróżowaniu, dodatkowe pytania jakich obostrzeń należy się spodziewać w danym kraju w związku z pandemią.

Gdzie najlepiej szukać informacji?

W Polsce pomocna jest strona Ministerstwa Spraw Zagranicznych, na której znaleźć można aktualizacje z poszczególnych krajów w związku z rozwojem sytuacji z COVID-19.

Inną stroną na która warto zajrzeć przed podróżą jest Re-open

Jak czytamy: “To interaktywne narzędzie dostarcza informacji niezbędnych do tego, by mogli Państwo śmiało planować podróże i wakacje w Europie, jednocześnie dbając o zdrowie i bezpieczeństwo. Informacje są często uaktualniane i dla Państwa wygody dostępne w 24 językach”.

W Wielkiej Brytanii sporo wartościowych informacji w języku angielskim znajdziecie na stronie tutejszego MInisterstwa Spraw Zagranicznych ( Foreign & Commonwealth Office).

Przed planowanym wyjazdem dobrze jest sprawdzić aktualne wiadomości, aby po wyjeździjcie lub przyjeździe nie musieć odbywać obowiązkowej kwarantanny.

Może to mieć znaczenie np. w przypadku ubezpieczenia podróżnego. W Wielkiej Brytanii firmy ubezpieczeniowe często warunkują ochronę polisą podczas podróży przestrzeganiem wytycznych wprowadzonych przez Foreign & Commonwealth Office ( np. ostrzeżeń przed wyjazdem) w odniesieniu do danego kraju.

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!