Podróże PolishNews24 Warto wiedzieć

Gdzie Polacy najczęściej udają się na wakacje?

Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Ogólnopolski Panel Badawczy Ariadna dla Wakacje.pl – największego w Polsce multiagenta turystycznego, najczęściej wybieranymi przez Polaków kierunkami turystycznymi w sezonie 2022 będą Turcja, Grecja i Egipt. Na kolejnych miejscach w pierwszej 10, wśród wyborów Polaków znalazły się takie kraje jak Hiszpania, Tunezja, Cypr, Bułgaria, Zjednoczone Emiraty Arabskie. Chorwacja i Włochy.

40 procent ankietowanych powyżej 18 roku życia, pytanych czy zamierzają wybrać się na co najmniej 7 -dniowy urlop zagraniczny odpowiedziało twierdząco. 45 % turystów z Polski, wybierze się na zagraniczny urlop, korzystając z usług biura podróży.

Powody, dla których turyści wolą wyjechać na urlop, kupując wycieczkę u agentów biur podróży jest kilka.

Osoby udzielające odpowiedzi w badaniu dla Wakacje.pl uznały, że jest to wygodne – bo za wszystko płaci się tylko raz, po drugie nie muszą martwic się organizacją wycieczki, a także to, że w przypadku problemów mogą liczyć na pomoc rezydenta i organizatora.

Wybierając się na wakacje 82,8% Polaków deklaruje, że wybierze opcje all inclusive. 95% ankietowanych wybrało samolot jako najbardziej preferowany środek komunikacji.

Źródło informacji: Raport Wakacje.pl

Przeczytaj w PolishNews24 także:

„Wakacyjna niepewność”

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
Please follow and like us: