Polish News 24 PolishNews24 Polonia Polska

Dzień Polonii i Polaków za Granicą

Wczoraj, 2 maja obchodziliśmy Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. Był to także oficjalnie Dzień Polonii i Polaków za Granicą. Dla wielu z nas mieszkających poza granicami Polski dzień szczególny. W ostatnim roku, z powodu pandemii koronawirusa na świecie, wcale nie tak łatwo podróżować i odwiedzić rodzinne strony.
Z okazji Dnia Polonii i Polaków za Granicą życzenia Rodakom mieszkającym poza granicami kraju złożył Zbigniew Rau – Minister Spraw Zagranicznych Rzeczpospolitej Polskiej w rządzie Premiera Mateusza Morawieckiego.

Źródło: https://twitter.com/MSZ_RP

Dziękujemy.
Dzień Polonii i Polaków za Granicą to święto, które obchodzone jest od 2002 roku, kiedy to Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustanowił je z inicjatywy Senatu RP, w dowodzie uznania dla wielowiekowego dorobku i wkładu Polonii i Polaków za granicą w odzyskanie przez Polskę niepodległości, wierność i przywiązanie do polskości oraz pomoc Krajowi w najtrudniejszych momentach.
W imieniu redakcji PolishNews24 pozdrawiamy serdecznie Polonie rozsianą w różnych zakątkach świata, dla których min. tworzymy także portal PolishNews24.com

Dołącz do nas, udostępniaj artykuły PolishNews24.com w social media:
error

Zobacz portal PolishNews24.com w social media! Dołącz do nas!